yuzmaskesi.gen.tr https://www.yuzmaskesi.gen.tr Yüz Maskesi, Kullanımı ve Faydaları tr-TR hourly 1 Copyright 2019, yuzmaskesi.gen.tr Wed, 08 Mar 2017 00:00:00 +0000 Tue, 10 Dec 2019 00:00:00 +0000 60 Yüz Gerdirme Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yuz-gerdirme-maskesi.html Tue, 13 Nov 2018 05:37:54 +0000 Yüz Gerdirme Maskesi, özellikle her kadın hangi yaşta olursa olsun daha genç ve güzel görünümlü bir cilde sahip olmak isterler. Bunun içinde yüz gerdirme ve gençleştirmek için piyasada bulunan kozmetik ürünlere daha fazla rağ Yüz Gerdirme Maskesi, özellikle her kadın hangi yaşta olursa olsun daha genç ve güzel görünümlü bir cilde sahip olmak isterler. Bunun içinde yüz gerdirme ve gençleştirmek için piyasada bulunan kozmetik ürünlere daha fazla rağbet göstermektedir. Fakat piyasada bulunan yüz gerdirme kremleri ve maskelerinin içeriğinde kimyasal madde içermektedir. Bunun için kişi eğer uzun süreli olarak bu krem ve maskeleri kullanmaya devam ederse, ciltte hasarlar oluşmasına yol açabilmektedir. Ayrıca yüz gerdirme için maske ve krem dışında yağ enjeksiyonu, botoks ve askı yöntemi gibi diğer yüz gerdirme teknikleri de pek çok hanım tarafından tercih edilmektedir. Ancak bu teknikler estetik ya da cerrahi çözümlerdir. Eğer sağlıklı bir şekilde daha güzel ve doğal görünümlü bir yüze sahip olmak isterseniz, hem bitkisel hem de doğal maskeler daha faydalı ve sağlıklıdır. Doğal yüz gerdirme maskeleri özellikle cildi nemlendirirken, yumuşak kalmasına yardımcı olur. Hatta cilt yapısını besleyerek ihtiyaç olan eksiklikleri tamamlama açısından çok sağlıklıdır. 

Yüz Gerdirme Maskesi Süt Maskesi, bu maske özellikle yüz gerdirme maskelerinin arasında en etkili olan maskelerden bir tanesidir. Cildi beslerken daha sıkı ve güzel görünmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca süt maskesi ciltte kalojen üretimini de arttırmaktadır.. Maskeyi hazırlamak için öncelikle çeyrek fincan kadar süt tozunu bir miktar su ile küçük bir kase içinde karıştıralım, aynı krem kıvamında olması gerekmektedir. Hazırladığımız süt maskesini yüzünüzün her yerine uygulayın. Ardından yüzünüzde süt maskesi kuruyuncaya dek bekletin ve soğuk su ile yıkayarak arındırın. Süt maskesini yüzünüze uyguladığınız zaman cildinizde bir ferahlama ve gerilme hissedeceksiniz. Cildinizin daha sıkı ve gergin olması için diğer bir etkili maske tarifi de muz maskesidir. Bunun için bir adet muzu ezin ve içine iki tatlı kaşığı bal ve yarım fincan yoğurt ilave ederek maskeyi yüzünüze uygulayın. 

Yüz Gerdirme Maskesi Sirke Maskesi, sirke hem çok etkili bir tonik hem de doğal bir üründür. Aynı zamanda cildin daha sıkı görünmesine ve gerginleşmesine çok faydalıdır. Sirke maskesi cilt yapısını kuvvetlendirirken, güçlenmesini sağlamaktadır. Sirke maskesini yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü güzel bir şekilde yıkayın ve kurulayın. Daha sonra aynı miktarlarda olacak şekilde elma sirkesini ve suyu bir kabın içerisinde karıştırın. Hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayın ve bu şekilde kurumasını bekleyin. Sirke maskesi yüzünüzde tamamen kuruduktan sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak temizleyin. Yüz gerdirme maskesi olarak limon ve zeytinyağı karışımı ile hazırladığınız maskeyi de yine aynı şekilde kullanabilirsiniz. Sirke maskesini haftada bir defa yüzünüze maske olarak hazırlayıp kullanabilirsiniz. 
]]>
Kahveyle Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/kahveyle-yuz-maskesi.html Tue, 13 Nov 2018 14:47:59 +0000 Kahveyle yüz maskesi, kahvenin ciltteki fayaları oldukça fazladır. Cildi sıkılaştırır ve pürüzsüz bir cildin oluşmasını sağlar. Soluk görünen ciltlere parlaklık ve canlılık verir. Ciltteki ölü hücreleri temizler tıkana Kahveyle yüz maskesi, kahvenin ciltteki fayaları oldukça fazladır. Cildi sıkılaştırır ve pürüzsüz bir cildin oluşmasını sağlar. Soluk görünen ciltlere parlaklık ve canlılık verir. Ciltteki ölü hücreleri temizler tıkanan gözeneklerin açılmasında yardımcı olur. Yorgunluktan, stresten ve uykusuzluktan meydana gelen göz altı morluklarınada iyi gelmektedir. Kahvenin içerisinde bulunan kafeinin iltihap giderici özelliği vardır. Bu özelliği sayesinde cilt hastalıkları tedavisinde kafein içeren kremler kullanılır. Bunların yanı sıra kahve cildi temizler ve yatışmasını sağlar. Kahve ile çeşitli karışımlar yapılarak cilde uygulanır. 

Kahveyle yüz maskesi nasıl yapılır ve uygulanır 

Bu maske zeytin yağı ve kahve karışımı ile yapılır. Ciltteki siyah noktalarada oldukça iyi gelir. Bu maske için bir tatlı kaşığı kahve ve bir tatlı kaşığı zeytin yağı yeterlidir. Bir kabın içerisinde zeytin yağı ve kahve iyice karıştırılır.  Cilde uygulanır ve 5 dakika sonra soğuk su ile yıkanır.  Bu maskeyi haftada bir veya iki defa uygulamakta fayda vardır. Cildi daha temiz ve parlak gösterir. Siyah noktaları yok eder.

Kahveyle yüz maskesi, içtiğimiz türk kahvesinin telveside tam bir peelingdir. Telveyi temiz cilde sürüp ovalayıp kuruduktan sonra yıkarız. Cildi oldukça sağlıklı ve pürüzsüz gösterir. 

Kahveyle yüz maskesi için gerekli malzemeler nelerdir 
 • 4 yemek kaşığı toz kahve
 • 4 yemek kaşığı kakao
 • 8 yemek kaşığı tam yağlı doğal süt
 • Yağlı cilde sahip olanlar için bir yemek kaşığı limon suyu eğer cildiniz kuru ise 2 yemek kaşığı bal yeterlidir.
Kahveyle yüz maskesi  hazırlanışı: 

Cam bir kase içerisinde kakao ve kahve karıştırılır. Tam yağlı süt yavaş yavaş ilave edilir ve karıştırılır. Cilde göre bal veya limon suyu eklenir. Temiz cilt üzerine eşit miktarda sürülerek 15 veya 20 dakika bekletip ılık su ile temizlenir. Maske temizlendikten sonra cilde nemlendirici sürmekte fayda var. Cildin daha parlak ve temiz görünümü sağlanır.
]]>
Doğal Yüz Maskeleri https://www.yuzmaskesi.gen.tr/dogal-yuz-maskeleri.html Tue, 13 Nov 2018 21:53:54 +0000 Doğal Yüz Maskeleri: Makalemize, çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır diye başlayabiliriz. Bu demek değil ki erkekler maske kullanmaz; günümüzde maşallah, erkekler de kadınlarla bakım ve kozmetik konusunda yarışmaktalar Doğal Yüz Maskeleri: Makalemize, çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır diye başlayabiliriz. Bu demek değil ki erkekler maske kullanmaz; günümüzde maşallah, erkekler de kadınlarla bakım ve kozmetik konusunda yarışmaktalar. Doğal yüz maskelerini genellikle evde hazırlayabilir veya kozmetik ürün satan mağazalardan temin edebiliriz. Maskeler, cilt yapısına ve ciltteki sorunlara göre değişir. Kuru ciltler, yağlı ciltler, lekeli ciltler, sivilceli ciltler, esmer ciltler, beyaz ciltler için farklı maskeler hazırlanır veya alınır. 

Doğal Yüz Maskelerini Şu Şekilde Sıralayabiliriz;

Yoğurtlu Limonlu Maske: Kaseye 1 çorba kaşığı yoğurt konur, içine bir kaç damla limon damlatarak iyice karıştırılır. Hazırlanan maskeyi, temizlenen yüze ve boyun dahil olmak üzere sürülür. Yarım saat bekledikten sonra, ılık suyla yıkanır. Yağlı ve karma ciltlere uygulanır. Cilt aydınlanır ve canlı bir görünüm kazanır. 

Muz Maskesi: Bir adet muzu iyice ezerek püre haline getirilir ve 1 çorba kaşığı bal ilave edilerek karıştırılır.  Hazırlanan doğal yüz maskesi karışımı yüze sürülür 10-20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkanır. Kuru ciltlere son dere yararlıdır. Cildi nemlendirir ve daha canlı görünmesini sağlar.

Elma Sirkesi Maskesi: Bir bardak suyun içine, 1 yemek kaşığı sirke ilave ederek karıştırılır. Temizlenmiş yüze ve boyun kısmına sürülür. Kuruduktan sonra yıkanır. Yağlı ve parlak ciltler için mükemmel sonuç verir. Ciltteki bölgesel yağlanmanın önüne geçer ve besler.

Bal Maskesi: Bir tabağın içine, 1 tatlı kaşığı süzme bal konur, içine yarım çay kaşığı elma sirkesi ilave edilir. Karışım iyice karıştırdıktan sonra, yüz ve boyun kısmına sürülür. 20 dakika beklenir ve ılık suyla bolca yıkanır. Lekeli ciltler için önerilir. Haftada bir uygulamaya devam edilirse, lekelerin azaldığı görülür. Cilde canlılık ve dirilik sağlar.

Kil Maskesi: Kil, bir tabağın içine az miktarda konur, macun haline gelecek miktarda su ilave edilir ve bir kaç damla badem yağı damlatılır. İyice karıştırılır. Doğal yüz maskesi elde etmiş oluruz. Yüze göz kenarları hariç sürülür. 20 dakika kuruyana kadar beklenir. Ilık suyla yıkanır ve kurulanır. Kuru, sert ve çatlamış ciltler için idealdir. Cildi yumuşatır, canlılık verir. 

Yumurta Maskesi: Bir yumurta akı ile yarım çay kaşığı limon karıştırılır. Cilde sürülür, kuruması beklenir. Kuruduktan sonra ılık suyla yıkanır ve kurulanır. Bu doğal maske, yağlı ciltler için hazırlanır ve uygulanır. Cildin yağ düzenini sağlar ve cilde canlılık sağlar.

Limon Maskesi: İki çorba kaşığı zeytinyağına, bir tatlı kaşığı limon ilave edip karıştırılır. Cilde göz kenarları hariç sürülerek 10 dakika beklenir. Silinir, iyice temizlendikten sonra bir kaç saat suyla yıkanmaz. Bu sürede cilt nemlenmiş olur. Kuru ve karma ciltlere uygundur. Cilt gerekli neme ulaşır ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. 

Çilek ve Yoğurt Maskesi: İki yemek kaşığı süzme yoğurdun içine, dört adet çilek konularak püre haline getirilir. Yüze ince bir şekilde sürülür. 15-20 dakika bekledikten sonra soğuk suyla bolca yıkanır. Cilt rahatlar, hücreler yenilenir ve beslenir. Tüm ciltler için iyi sonuçlar alınır.

Yeşil Çay Maskesi: 8 adet Poşet yeşil çay, buzdolabında uzun süre bekletilir. Daha sonra poşet çaylar göz altlarına, yüzün farklı yerlerine konularak, poşet çaylar ısınana kadar bekletilir. Sonra kurulanır. Cildi canlandırır, gençleştirir, sivilceleri söndürür ve rahatlatır, sivilceli ve karma ciltler için önerilir. 
]]>
Karbonatlı Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/karbonatli-yuz-maskesi.html Tue, 13 Nov 2018 22:59:38 +0000 Karbonatlı yüz maskesi cilt için oldukça tercih edilen maskelerden biridir. Hertürlü yüz problemleri ve yüz bakımı için kullanılır. Tamamen doğaldır, içerisinde hiçbir kimyasal madde bulundurmaktadır. Karbonatla yapılan mask Karbonatlı yüz maskesi cilt için oldukça tercih edilen maskelerden biridir. Hertürlü yüz problemleri ve yüz bakımı için kullanılır. Tamamen doğaldır, içerisinde hiçbir kimyasal madde bulundurmaktadır. Karbonatla yapılan maskeler gönül rahatlığı ile kullanılabilir.
Karbonat birçok cilt hastalığını tedavi etmekte kullanılmaktadır. Özellikle peeling etkisi yaparak cildi yağdan, kirden ve ölü hücrelerden arındırmaktadır. Siyah noktalar ile mücadele ederek cildin tazeliğini korumasını sağlamaktadır. Aynı zamanda cilde parlaklık da vermektedir. Cildin pürüzsüzlüğe kavuşması için de oldukça tercih edilen yöntemlerden biridir. Sivilce izleri için de oldukça etkili olmaktadır. Düzenli kullanımda yüzdeki lekelerin gittikçe hafiflediği bilinmektedir. Bunların dışında karbonat kırışıklıktan cildin derinlemesine temizliğine kadar her şeye iyi gelmektedir. Bu da karbonatın yanına ilave edilen başka doğal besin maddesi ile gerçekleşmektedir. 

Karbonat içeren yüz maskeleri
 • Bal, su ve karbonatlı maske: Leke önleyici, parlaklık sağlayan ve cilde pürüzsüzlük kazandıran bu maske haftada bir kez yapılarak güzel sonuçlar alınan nadir maskelerden biridir. Karışımı yapmak için gerekli olan 5 damla su, bir yemek kaşığı bal ve bir çay kaşığı karbonattır. Malzemelerden kremsi bir karışım elde edilir ve yüze masaj yaparak uygulanır. Birkaç dakika masaj yapıldıktan sonra yüz bol su ile yıkanır.
 • Yoğurtlu karbonat maskesi:  Yoğurt ve karbonat birleşimi gözenekleri derinlemesine temizleme etkisi gösterir. Yüzde biriken yağ birikintilerini temizleyerek siyah nokta oluşumunu ve gözeneklerin büyümesini engeller. Her ikisinden de birer tatlı kaşığı karıştırılarak yüzün sivilcesiz bölgelerine sürülür. 15-20 dk bekletilip bol su ile durulanır. Bu işlem 2 günde bir tekrarlanabilir. Birkaç hafta kullanımın ardından yüzdeki siyah noktaların azaldığına, büyük gözeneklerin küçüldüğüne şahit olacaksınız.
 • Su ve karbonat maskesi: Yüzdeki gözenekler için kullanılan başka bir yöntem de su ve karbonatı karıştırmaktır. Yapılan bu karışım hafif tanecikli bir sıvıdır. Bu oluşan sıvı ile yüzdeki her noktaya ayrı ayrı beşer dakıma masaj yapılır. Masajın ardından maske ile bir dakika beklenir ve bol su ile yüz durulanır. Bu işlem haftada 3 gün yapılabilir. 
 • Mayalı karbonat maskesi: Yaş maya kullanılarak hazırlanan bu maskede maya, karbonat ve su kullanılmaktadır. Sudan 2 çay kaşığı ve diğerlerinden birer çay kaşığı katılarak krem kıvamında bir karışım elde edilir. Bu karışım lekeli yüzler için oldukça tercih edilmektedir. Uygulanışı ise sadece lekeli bölgelere olmalıdır. İçerisinde maya bulunduran karbonatlı yüz maskeleri sivilceli bölgelere kesinlikle uygulanmamalıdır. Aksi taktirde sivilcelerin daha da kabardığı gözlenmektedir. Yüze sürülen maske 10 dk sonra temizlenir. Haftada bir kere uygulamak yeterli gelecektir.
]]>
Maya İle Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/maya-ile-yuz-maskesi.html Wed, 14 Nov 2018 05:49:17 +0000 Maya İle Yüz Maskesi; Yüzümüzün ne kadar güzel ve temiz görünmesini istesek de çoğu zaman siyah nokta, sivilce ve buna benzer pek çok olumsuz unsur bizi üzmektedir. Bu konuda ise hemen bujiterilerde ya da eczanelerde yer ala Maya İle Yüz Maskesi; Yüzümüzün ne kadar güzel ve temiz görünmesini istesek de çoğu zaman siyah nokta, sivilce ve buna benzer pek çok olumsuz unsur bizi üzmektedir. Bu konuda ise hemen bujiterilerde ya da eczanelerde yer alan yüz temizleme ürünlerine sarılırız. Peki ya siz kendi bakım ürününüzü kendinizin yapabileceğine inanıyor musunuz. Bence inanmalısınız. Çünkü doğal bir çok ürün ve günlük yaşamda kullandığınız malzemelerle bir çok açıdan bakımınızı yapabileceğiniz doğal cilt ürünleri ede edebilirsiniz. Hem de hiç bir yan etkisi olmadan. Maya ile yüz maskesi ise bunlardan sadece bir tanesi. Şimdiden heyecanlandığınızı görüyorum o nedenle hemen aşağıdaki yolu izlemelisiniz. 

Maya İle Yüz Maskesi İçin Malzemeler:
 • Hazır maya
 • sıcak su,
 • pamuk
Maya İle Yüz Maskesinin Yapılışı: 

Bir bardağa hazır almış olduğunuz kuru mayayı boşaltın. Ardından bardağın yarısından biraz fazla olacak şekilde suyu ekleyin. Bu bardağı tezgahta yaklaşık 10 15 dakika bekletin. Bardağın ağzına kadar dolduğunu ve mayanın şiştiğini göreceksiniz. Ardından bunu yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Yüzünüzde yarım saate yakın bekletin ve yüzünüzü durulayın. Kötü bir kokusu olacaktır fakat uçucu bir etkidir. Bu nedene sonuç güzel olacağı için katlanmanız gerekecektir. İlk seferde etkisi çok belli olmasa da haftada bir gün uygulamanız sonucunda bir kaç seferden sonra faydasını mutlaka göreceksiniz. 

Maya İle Yüz Maskesi Ne İçin Kullanılmalıdır

Özellikle sivilce ve siyah noktaların tedavisinde kullanabilirsiniz. Maya cilt altında ulunan siyah noktaları yukarı doğru çekerek deri altının temizlenmesine ve ferahlatmasına imkan sağlar. Bu maske sayesinde cildiniz daha parlak ve fresh bir görüntüye sahip olur. Aynı zamanda cilt yağını da yok edeceğinden daha sağlıklı görünmenizi sağlar. Aynı zamanda cilt tonunun daha açık görünmesini de sağlar. Fakat bazı kişilerin cildi çok hassas olabilir ve kızarıklıklar oluşabilir. Bir kaç saat içinde bu kızarıklıklar yok olacaktır. Kalıcı ve uzun süren bir kızarıklık durumunda bir citl uzmanına danışın
]]>
Ballı Limonlu Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/balli-limonlu-yuz-maskesi.html Thu, 15 Nov 2018 00:59:41 +0000 Ballı limonlu yüz maskesi, Balın antioksidan etkisinden faydalanmanın tam zamanı eğer yağlı bir cilde sahipseniz ve cildinizde hamilelikten, yaştan ve güneşten kaynaklı lekeleriniz varsa ballı limonlu yüz maskesi tam da size gör Ballı limonlu yüz maskesi, Balın antioksidan etkisinden faydalanmanın tam zamanı eğer yağlı bir cilde sahipseniz ve cildinizde hamilelikten, yaştan ve güneşten kaynaklı lekeleriniz varsa ballı limonlu yüz maskesi tam da size göre. Ballı limonlu yüz maskesi kullanarak cildinizi temizleyebilir ve yenilenmesine yardımcı olabilirsiniz. Ballı limonlu yüz maskesini evde kolaylıkla hazırlayabilir kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Ballı limonlu yüz maskesi faydaları,
 • Cilt lekeleri özellikle yazın güneşe maruz kalan kişilerde daha sık görülür. Bu durum can sıkıcı bir durumdur. Ballı limonlu yüz maskesi bu cilt lekelerinin açılmasına yardımcı olur. 
 • Cildin yüzeyinin daha canlı ve parlak görülmesini sağlar. 
 • Cildi besler,
 • Siyah noktaları ve sivilceleri yok eder. 
 • Özellikle yağlı ciltlere sahip kişilerin ballı limonlu yüz maskesi kullanarak cildin yağ dengesini dengede tutmaları sağlanır. 
 • Cilt yüzeyinde bulunan ölü derilerden cildin temizlenmesi için ballı limonlu yüz maskesi kullanılır. 
Ballı limonlu yüz maskesi nasıl yapılır, 

Bunun için ihtiyacınız olan naturel doğal ve süzme baldır. Diğer şeker içerikli sahta ballarla aynı sonucu alamazsınız çünkü ballı limonlu yüz maskesi yapımındaki amaç limon ile cilt yüzeyini temizleyip hücreleri açarken ve hücrelerin nefes almasını sağlarken bal ile de cildi beslemektir. Eğer balınız gerçek değilse hiç bir işe yaramayacaktır. Ballı limonlu yüz maskesinden güzel bir sonuç almak için maskeyi uygulamadan önce güzel bir duş alın. Eğer duş alma imkanınız yoksa cildinizi buhara tutarak cildinizin yumuşamasına yardımcı olun. Eğer ona da imkanınız yoksa bir kaç damla limon suyu ile cildinize sürün ve durulayın. Bir yemek kaşığı balın içerisine bir kaç damla limon suyu bu yaklaşık çeyrek limon kadardır sıkın. Karıştırdıktan sonra cildinize güzelce sürün. Ballı limonlu yüz maskesine cildinizde 20 dakika kadar bekletin. Bu süre sonunda yavaş hareketlerle cildinizi tahriş etmeden maskeyi ılık su ile durulayın. Ballı limonlu yüz maskesini haftada 1 veya 2 kez uygulayarak sonuç alabilirsiniz.
]]>
Zerdeçal Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/zerdecal-yuz-maskesi.html Thu, 15 Nov 2018 03:28:02 +0000 Zerdeçal yüz maskesi, Zerdeçal, zencefilgiller familyasından olan çok yıllık otsu bir bitkidir. Bu baharatın ana vatanı Güney Asya'dır. Zerdeçalın aktif etken maddesi curcumin'dir.  Zerdeçalın özünü oluşturan bu madde, bir Zerdeçal yüz maskesi, Zerdeçal, zencefilgiller familyasından olan çok yıllık otsu bir bitkidir. Bu baharatın ana vatanı Güney Asya'dır. Zerdeçalın aktif etken maddesi curcumin'dir.  Zerdeçalın özünü oluşturan bu madde, bir çok hastalığa fayda sağlamaktadır. İçeriğinde anti-enflamatuar, antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir. Zerdeçal, sağlığa faydasının yanında hintli kadınlar tarafından yüzyıllar boyunca, besleyici bir cilt maskesi olarak da kullanılmaktadır. Zerdeçal yüz maskesi, cildin pürüzsüz, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Ayrıca iltihap önleyici özelliğinden dolayı sivilceleri iyileştirir ve oluşumunu önler. Bunların yanında cildin elastikiyetini korur ve yaşlanmaya karşı etkisi bulunmaktadır. Zerdeçalı cilt güzelliği için yan etkisi olmadan rahatlıkla  kullanılabilir. Ancak cilt hastalığı olan, hassas bir cilde sahip olan kişilerin doktora danışmadan kullanmamaları gerekir.

Zerdeçal yüz maskesi çeşitleri

Zerdeçal yüz maskesi: Bu cilt maskesinde ilk olarak 4 çay kaşığı suya 1 çay kaşığı organik elma sirkesi ilave edin. Bu karışımı bir pamuk yardımıyla yüzünüzü silin ve 5 dakika bekleyin.  Daha sonra bir kabın içine  yarım  çay kaşığı zerdeçal ve 1 çorba kaşığı organik balı koyarak karıştırın. Bu maskeyi göz çevreniz hariç tüm yüzünüze uygulayın ve 15-20 dakika yüzünüzde bekletin. Daha sonra bol ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Cildinizde sarı lekeler kalabilir. Bu sarı lekeleri temizlemek için bir pamuğa süt damlatın ve cildinizi bununla silin. Maskeden sonra cildinize mutlaka nemlendirici uygulayın. Zerdeçal yüz maskesini haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz.

Zerdeçal yüz maskesi: Yarım çay kaşığı zerdeçal tozu, püre haline getirilmiş 1 yemek kaşığı avokado ve 1 çay kaşığı yoğurt bir kapta yumuşak bir kıvam alıncaya kadar karıştırın. Temiz cildinize masaj yaparak tüm  yüzünüze uygulayın. Maskeyi yüzünüzde 5 dakika bekletin ve daha sonra soğuk suyla yüzünüzü durulayın. Ardından cildinize nemlendirici sürün. Bu maskeyi haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz. Ayrıca karışım artarsa ağzı kapalı bir kavanozda 1 hafta buzdolabında saklayabilirsiniz.

Zerdeçal yüz maskesi: 1 çay kaşığı zerdeçal tozu, 1 çorba kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı nohut tozu ve suyu bir kabın içerisinde karıştırın. Bu maskenin akıcı bir kıvamı olacaktır. Maskeyi yüz ve boyun bölgesine ince bir tabaka halinde uygulayın. Maskeyi yüzünüzde kuruyana kadar bekletin. Daha sonra soğuk su ile yüzünüzü durulayın ve nemlendiricinizi sürün.

Zerdeçal yüz maskesi: Yarım çay kaşığı zerdeçal tozu, 1 tatlı kaşığı un, 1 tatlı kaşığı sarı sandal tozu, 1 tatlı kaşığı bal ve bir kaç damla gül suyu ilave edilerek, macun kıvamında bir karışım elde edilir. Temizlenmiş olan yüzünüze ve boynunuza düz bir tabaka halinde uygulanır. Maskenin tamamen kuruması beklenir. Daha sonra ıslak parmak uçları ile 3-4 dakika cilde masaj uygulanır ve soğuk su ile durulanır. Bu maskeyi haftada 3 defa uygulayabilirsiniz.


]]>
Yaş Maya İle Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yas-maya-ile-yuz-maskesi.html Thu, 15 Nov 2018 05:52:06 +0000 Yaş maya ile yüz maskesi, Özellikle gençlerin sivilce ve akne sorunları daha fazladır. Bunlardan kurtulmak için bir çok yönteme başvurulmaktadır. Özellikle aşırı yağlı ve aşırı kuru cilde sahip olan kişiler psikolojik olar Yaş maya ile yüz maskesi, Özellikle gençlerin sivilce ve akne sorunları daha fazladır. Bunlardan kurtulmak için bir çok yönteme başvurulmaktadır. Özellikle aşırı yağlı ve aşırı kuru cilde sahip olan kişiler psikolojik olarak bu durumdan çok rahatsız olur. Sizin için hazırladığımız bu makalede yaş maya ile yüz maskesi uygulaması yaparak bu sorunlarınızdan olabildiğince kurtulmanıza yardımcı olacağız. Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz yaş maya ile yüz maskesi çok ekonomik ve hızlı sonuç veren bir yöntemdir. Sizde eğer güzellik salonlarına ve kozmetik ürünlerine servet ödemek istemiyorsanız yaş maya ile yüz maskesi uygulamasına başlayabilirsiniz. Yaş maya ile yüz maskesi gençler, kadınlar ve erkekler için uygundur. 

Yaş maya ile yüz maskesi faydaları
 • İçinde bulunan vitamin ve minaraller cildin beslenmesine yardımcı olur. 
 • Kırışık önleyicidir,
 • Kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur,
 • Cildin yağ dengesini düzenleyerek daha sağlıklı ve güzel görünüme kavuşmasına yardımcı olur. 
 • Cildi nemlendirir,
 • Sivilce ve akne oluşumunu giderir,
 • Antioksidan etkisiyle cildi dış etkilere karşı korur,
 • Bakteri oluşumunu önler,
 • Cildi nemlendirir, 
 • Göz altı kırışıklıklarını giderir
Yaş maya ile yüz maskesi için gerekli malzemeler
 • 1 paket yaş maya,
 • Süt,
 • Kase,
 • Temiz bir bez,
 • Su,
Yaş maya ile yüz maskesi nasıl yapılır, Piyasada ekmek yapımında kullanılan küçük boyutta yaş mayalar satılmaktadır. Bunlar yaklaşık bir yemek kaşığı kadar boyutta olur. Yaş mayayı kase içerisine koyun ve yavaş yavaş ezerek süt ile hafif boza kıvamında bir kıvam elde edin bu karışımı bir fırça yada parmaklarınız yardımıyla göz altları da dahil olmak üzere cildinizin ve boyunuzun her tarafına iyice sürün. İsterseniz ellerinizin dış yüzeylerine de kalan karışımdan sürebilirsiniz. Bir müddet bekledikten sonra yaş maya ile yüz maskesi kurumaya başlayacaktır. Bu yaklaşık 20 dakika kadar bir zaman alır. Bu esnada sırt üstü uzanabilir ve cildinizin yaş mayayı çekmesini bekleyebilirsiniz. Süre sonunda cildiniz kuru ve pütür pütür olur. Yüzünüzü kapatacak boyutta olan bezi su ile ıslattıktan sonra hafifçe sıkın ve yüzünüze serip 5 dakika bekletin. Bu mayanın yumuşamasına ve cildinizi temizleme esnasında tahriş olmamasına yardımcı olur. Daha sonra ılık su ile cildinizi temizleyin. Yaş maya ile yüz maskesi uygulamasına haftada 1 veya 2 kez tekrar edebilirsiniz. Sonuçların olumlu olması temenlisiyle iyi günler dileriz.


]]>
Yüz İçin Bal Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yuz-icin-bal-maskesi.html Thu, 15 Nov 2018 19:40:22 +0000 Yüz için bal maskesi, Eğer cildinizi beslemek ve daha sağlıklı görünmesini istiyorsanız. Doğal ürünler kullanarak kendinize doğal maskeler hazırlayabilirsiniz. Tamamen doğal kimyasal içeriği olmayan ürünlerde risk çok düş Yüz için bal maskesi, Eğer cildinizi beslemek ve daha sağlıklı görünmesini istiyorsanız. Doğal ürünler kullanarak kendinize doğal maskeler hazırlayabilirsiniz. Tamamen doğal kimyasal içeriği olmayan ürünlerde risk çok düşüktür. Bu nedenle cildinizi bir yanda düzeltmeye çalışırken diğer taraf dan tahriş etmemeye özen gösterin bunun için yüz için bal maskesi tarifini kullanabilirsiniz. İçinde bulunan balın olabildiğince doğal bir bal olmasına özen gösterin aynı şekilde zeytinyağı içinde doğal olması önem teşkil eder. Sonuçta kullanacağınız bu ürünleri cildiniz emecektir ve sizin en değerli giysiniz cildinizdir. 

Yüz için bal maskesi faydaları
 • Antioksidan özelliği vardır,
 • Cildi nemlendirir,
 • Cildi yumuşatır,
 • Kırışıklıklara karşı korur,
 • Güneş ışınlarına karşı korur,
 • Ciltteki lekeleri giderir,
 • Ciltteki yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur,
Yüz için bal maskesi için gereken malzemeler
 • 1 yemek kaşığı bal,
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı,
 • 1 yumurtanın sarısı,
Yüz için bal maskesi nasıl uygulanır, 1 kase içerisine zeytinyağı ve balı koyduktan sonra kıvam alana kadar karıştırın en son yumurta sarısını koyduktan sonra biraz daha karıştırın. Hazırladığınız yüz için bal maskesi  krem kıvamına gelen kadar karıştırmaya devam edin. Cildinize parmak uçlarınızla iyice dağıttınız yüz için bal maskesini 15 dakika yüzünüzde bekletin. Temiz cilde uygulandığı zaman daha sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz. Bunun için banyodan sonra yapılması tavsiye edilir. Ilık suyla cildinizi tamamen temizledikten sonra soğuk suyla cildinizi yıkayın. Yüz için bal maskesi uygulamasına hafta da 1 kez devam edebilirsiniz. Daha fazla uygulamak cildinizi tahrişe neden olabilir. İyi günler dileriz.
]]>
Bal İle Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/bal-ile-yuz-maskesi.html Thu, 15 Nov 2018 20:02:59 +0000 Bal İle Yüz Maskesi, Balı sevmeyen yoktur sanırım, bal küçücük arıların canla başla çalışıp, çiçek çiçek gezip topladıkları mucizevi bir üründür. Balın besin değeri göz ardı edilemeyecek kadar yüksektir. Kalori o Bal İle Yüz Maskesi, Balı sevmeyen yoktur sanırım, bal küçücük arıların canla başla çalışıp, çiçek çiçek gezip topladıkları mucizevi bir üründür. Balın besin değeri göz ardı edilemeyecek kadar yüksektir. Kalori olarak değerlendirdiğimizde yüz gram bal yaklaşık olarak üçyüz kaloriye eşit  sayılır, bal ile yüz maskesi cilt için onarıcı bir değerdir. Çünkü balın içerisinde birden çok vitamin bulunmaktadır. Evde kendinizde çok basit yöntemler deneyerek bal maskesi yapabilirsiniz. Her cilt tipine uygun ayrı ayrı bal ile yüz maskesi yapılabilir. Balı başaka bir ürünle karıştırmasanız bile o tek başına cildinize sürdüğünüzde iyi gelecektir. 

Bal İle Yüz Maskesi Neye İyi Gelir
 • İlk önce her şeyden  önemlisi bal cildin daha parlak ve daha sağlıklı olmasını sağlar
 • Akneli yada sivilceli bir cildiniz varsa  tıkanmış gözeneklerinizi açıp cildinizin nefes almasını sağlar
 • Kesinlikle yaşlanma karşıtıdır
 • Kuru bir cildiniz varsa ve bu sizi rahatsız ediyorsa mutlaka bal ile yüz maskesi yapmanızı öneriyorum
Bal İle Yüz Maskesi Nasıl Yapılır
 • İçtiğiniz kahvenin telvelerini sakın atmayın değerlendirin. Bir tatlı kaşığı kahve telvesi
 • İki tatlı kaşığı bal
Hazırlanışı: Kahve telvemizi be balımızı karıştırıp yüzünüze sürün ve 10-15 dakika kadar bekleyin ve ılık suyla yüzünüzü yıkayın.
]]>
Yüz Maskesi Nasıl Sürülür https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yuz-maskesi-nasil-surulur.html Fri, 16 Nov 2018 12:16:41 +0000 Yüz maskesi nasıl sürülür, Birçok insanın güzellik için yaptığı yüz maskeleri, cildin sağlıklı olmasını ve gözeneklerin açılmasını sağlar. Gözeneklerin açılması ise cildin nefes almasını ve daha canlı gör Yüz maskesi nasıl sürülür, Birçok insanın güzellik için yaptığı yüz maskeleri, cildin sağlıklı olmasını ve gözeneklerin açılmasını sağlar. Gözeneklerin açılması ise cildin nefes almasını ve daha canlı görünmesini sağlar. Yüz maskeleri için binlerce tarif vardır fakat uygulanan maskenin içeriği ne kadar önemli ise doğru şekilde uygulanması da o derecede önemlidir. Cilde faydalı birçok maddeyi içeren ve nemlendirici görevi olan bir yüz maskesini, yanlış şekilde uygulayarak fayda elde etmenin ötesinde cildinize zarar verebilirsiniz. 

Yüz maskesi nasıl sürülür ve bazı önemli noktaları;

Maske uygulanmadan önce cilt kesinlikle temizlenmelidir çünkü temizlenen cildin gözenekleri açılır ve maske içeriğindeki kimyasal maddelerin cilt tarafından emilmesi daha kolay olur.

Cilt temizlendikten sonra ılık su ile yüzünüzü birkaç defa yıkayın. Ilık su gözeneklerin genişletir ve maskeden sağlanan faydayı arttırır.

Her yüz maskesinin yüzde bekleme süresi farklıdır. Bundan dolayı ne kadar süre yüzünüzde kalması gerektiğini bilmediğiniz maskeleri kesinlikle cildinize uygulamamanız gerekir. Çünkü  hazırladığınız maske uzun süre ciltte kalırsa cildi tahriş edebilir.

Yüz maskesini çıkartmak için musluk suyu ile yıkamamaya özen gösterin. Maskeden sağlayacağınız fayda, musluk suyunun içerisinde bulunan klor, magnezyum ve kalsiyum gibi ağır kimyasal maddeler ile boşa gidebilir. Yüz maskelerini içme suyu ile temizlemek, daha doğru bir tercih yöntem olur.

Maskeyi yüzünüzden çıkarttıktan hemen sonra, beklemeden kesinlikle uygun bir nemlendirici uygulayın. Maskenin içeriğindeki kimyasal maddeleri emen cilt, nemlendirici ile daha uzun süre bu kimyasal maddeleri muhafaza eder.

Maskeyi sadece yüzünüze değil, boyun ve gerdan kısmına da uygulayın. Böylelikle daha tamamlayıcı bir etki oluşmuş olur.

Tüm yüz maskeleri kuru ve normal ciltler için haftada bir kez, yağlı ciltler içinse haftada 2 kez uygulanmalıdır.

]]>
Erkek Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/erkek-yuz-maskesi.html Sat, 17 Nov 2018 12:15:50 +0000 Erkek Yüz Maskesi, Günümüzde kişisel cilt bakımına önem veren erkeklerin artmasıyla artık cilt bakımı ve cilt maskesi kullanımı kadınlara özgü bir durum olmaktan çıkmaktadır. Özellikle ilerleyen yaşlarda erkeklerin yüz Erkek Yüz Maskesi, Günümüzde kişisel cilt bakımına önem veren erkeklerin artmasıyla artık cilt bakımı ve cilt maskesi kullanımı kadınlara özgü bir durum olmaktan çıkmaktadır. Özellikle ilerleyen yaşlarda erkeklerin yüz bölgesinde kırışıklıkların artması ile beraber erkekler arasında da cilt bakımı ve cilt maskesi kullanımı hızla artmaktadır. Genel olarak yapılan birçok bakım gibi cilt bakımında da kullanılan yöntemler de hem erkekler hem de kadınlar için geçerli olmakla beraber erkek vücudunun kadın vücuduna nazaran gösterdiği farklılıklar sebebiyle erkelerin kadınlara göre daha az cilt sorunu yaşadıkları ve kadınlara göre cilt bakımına daha az ihtiyaç duydukları da bilinen bir gerçektir. Ancak belirttiğimiz gibi erkek vücudunda özellikle ilerleyen yaşlarda yüz bölgesinde görülen kırışıklıklar da erkekler için de cilt bakımını bir ihtiyaç olarak ortaya çıkarmakta ve erkek yüz maskesi kullanımını da önemli ölçüde arttırmaktadır. Cilt güzelliğine önem veren her erkek için ise ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan kırışıklıkları önlemek için daha genç yaşlardan itibaren cilt bakımına önem vermek, kırışıklıklar ortaya çıktıktan sonra başlanan yüz maskesi kullanımına göre çok daha iyi sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Erkek cilt bakımı için kullanılan birçok yüz maskesi çeşitinden en çok kullanılanlarından ve en iyi sonuç verenlerinden birisinin tarifini ise şöyledir :

Erkek Yüz Maskesi Hazırlanışı

Malzemeler 
 • 1 tatlı kaşığı krema
 • 1 adet yumurta sarısı
 • 1 kaşık tatlı badem yağı
 • Bir tutam iyi çekilmiş badem
Verilen malzemelerin tamamı bir kabın içinde iyice kaynayıncaya kadar karıştırılır. Karışım karıştırılarak iyice kaynatıldıktan sonra yüze sürülür. Karışım yüze sürüldükten sonra yarım saat kadar yüzde bekletilir ve daha sonra yüz ılık su ile yıkanır. Tarifi verilen karışım ayda bir kere olacak şekilde tekrarlanır. Bu karışım ayda bir kere uygulanarak oldukça etkili sonuçlar alınabilir.  Tarifi verilen karışım erkek cilt bakımı için verilmiş olmakla beraber kadınlar tarafından da güvenle kullanılabilir. 

Erkek Cilt Bakımı İçin Önemli Tavsiyeler

Erkek cilt bakımı için verilen erkek yüz maskesinin kullanımının yanı sıra şu noktalarda da özen gösterilmesi erkek cilt sağlığı için oldukça önemlidir.
 • Sıcak su vücuttaki doğal yağların yok olmasına sebep olduğu için özellikle sabah duş alınırken sıcak su ile duş almak yerine ılık su tercih edilmelidir. 
 • Tıraş olurken sadece tıraş sonrasında değil tıraş öncesinde de bakım yapılmalıdır. Tıraş öncesinde etkili bir nemlendirici kullanımı ile yüzün nemlendirilmesi daha rahat bir tıraş imkanı sunacağı gibi aynı zamanda ekstra bakım yapılarak daha sağlıklı bir cilde kavuşmanıza da yardım sağlar. 
 • Havluyla yüz kurulanırken bu işlem sert bir şekilde değil de hafif dokunuşlarla yapılmalı, yüze hoyrat davranılmamalı ve yumuşak havlu kullanmaya özen gösterilmelidir.
]]>
Ev Yapımı Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/ev-yapimi-yuz-maskesi.html Sat, 17 Nov 2018 14:49:01 +0000 Ev yapımı yüz maskesi, Hangi yaşta  olursa olsun her kadın güzel ve genç gözükmek ister. Kadınlar demişken artık erkeklerde bakım yapmanın kendilerine kattığı mükemmel görünüşün farkında ve aynı bayanlar gibi ciltleri Ev yapımı yüz maskesi, Hangi yaşta  olursa olsun her kadın güzel ve genç gözükmek ister. Kadınlar demişken artık erkeklerde bakım yapmanın kendilerine kattığı mükemmel görünüşün farkında ve aynı bayanlar gibi ciltleriyle ilgilenmektedir. Bunun için ev yapımı yüz maskesi kullanarak cildinizi temizleyebilir ve daha sağlıklı olmasına yardımcı olabilirsiniz. Ev yapımı yüz maskesi genelde evde bulunan malzemeler ile yapıldığından maddi konudan da sizi zorlamaz. Maddi olarak uygun olmasıyla birlikte doğal olduğundan dolayı sık sık ev yapımı yüz maskesi kullanılabilir ve tahriş sorunu olmaz. Ev yapımı yüz maskesi birçok farklı malzeme kullanılarak yapılabilir. Kahve telvesinden, pirinç unundan, bal, muz, süt ve yoğurt ta kadar her malzeme ile ev yapımı yüz maskesi yapılır. 

Ev yapımı yüz maskesi tarifi, Maskeyi hazırlarken ihtiyacınız olan 1 adet muz, 1 adet yumurta sarısı ve 1 yemek kaşığı orijinal bal. Çatal yardımıyla ezdiğiniz muzu yumurta sarısı ve bal ile karıştırın. Karışımı cilde iyice uyguladıktan sonra yarım saat bu şekilde bekleyin. Soğuk su ile cildinizden ev yapımı yüz maskesini arındırana kadar yıkayın. Ev yapımı yüz maskesi tarifini her hafta uygulayabilirsiniz. Cildinizin neme ve gıdaya ihtiyacı olduğunu unutmayın. Bu nedenle günlük sıvı ihtiyacınızı aksatmayın ve sağlıklı gıdalar tüketin. Cildin yapısını bozacak kimyasal ürünlerden uzak durun. Streste cilt yapısını bozabilir elinizden geldiği kadar uzak durun. 
]]>
Avon Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/avon-yuz-maskesi.html Sun, 18 Nov 2018 03:37:47 +0000 Avon yüz maskesi, Avon herkes tarafından bilinen bir kozmetik markasıdır. Avon ürünleri kalitesi ve güvenilirliği ile kendini kanıtlamış en popüler kozmetik markasıdır. Cilde zarar vermeden cilt problemleri üzerine direkt olara Avon yüz maskesi, Avon herkes tarafından bilinen bir kozmetik markasıdır. Avon ürünleri kalitesi ve güvenilirliği ile kendini kanıtlamış en popüler kozmetik markasıdır. Cilde zarar vermeden cilt problemleri üzerine direkt olarak yoğunlaşan avon cilt maskesi özellikle bayanların cilt problemlerini gidererek memnun kalmalarını sağlamaktadır. Avon yüz maskesi çeşitli nedenlerden dolayı sıkça kullanılmaktadır. Cildin problemlerine göre farklı çeşitleri ile bir çok avon yüz maskesi bulunmaktadır. Bu nedenle öncelikle avon cilt maskesi kullanacak kişilerin problemlerini tam teşhis ederek doğru cilt maskesini tercih etmesi gerekmektedir. Avon yüz maskesi doğru tercih ile ciltteki problemlerin etkili bir şekilde giderilerek cildin çok daha bakımlı ve sağlıklı görünmesine fayda sağlar. Ayrıca cilde parlaklık ve doğal ışıltı da vererek cildin daha taze görünmesine fayda sağlamaktadır. Avon yüz maskesi cildi bir taraftan beslerken bir taraftan da problemli noktalara odaklanarak o bölgelerdeki sorunları çözmek için savaşmaktadır. Sizde avon cilt maskesi kullanmak istiyorsanız çok pratik ve kolayca cildinize uygulayabilir birçok sorunu cildinizde yok edebilirsiniz.

Avon yüz maskesi uygulanışı: Öncelikle avon yüz maskesini cildinize uygulamak için yüzünüzü gerekli temizleyicilerle yıkamalısınız. Cilt tamamen temizlenince cildinizi iyice kurutun. Daha sonra avon cilt maskesini elinize alarak cildin her tüm yüzeyine sürün. Avon cilt maskesi uygulanırken maskenin göze ve göz çevresine temasından kaçınmalısınız. Maske tüm cilt yüzeyine sürüldükten sonra talimatlar kısmında maskenin cildinizde ne kadar beklemesi gereken hakkında bir bilgi var mı bir bakın. Eğer herhangi bir süre verilmemiş ise cilt üzerinde yarım saat bekletin ve daha sonra bol su ile yıkayın. Cildi tamamen maske kalıntılarından arındırmak için yüz temizleyicilerle cildi yıkamak daha uygundur. Avon yüz maskesini bilinçli ve düzenli bir şekilde kullandığınızda cildinizin daha sağlıklı bir görünüme ulaştığını göreceksiniz.
]]>
Killi Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/killi-yuz-maskesi.html Sun, 18 Nov 2018 09:29:03 +0000 Killi Yüz Maskesi, kil ile hazırlanan yüz maskeleri özellikle cildinizin parıldamasına, temizlenmesine, canlanmasına, siyah noktaların ve sivilcelerin ortadan kaybolmasına, cildin hem onarılmasına hem de beslenmesine oldukça faydal Killi Yüz Maskesi, kil ile hazırlanan yüz maskeleri özellikle cildinizin parıldamasına, temizlenmesine, canlanmasına, siyah noktaların ve sivilcelerin ortadan kaybolmasına, cildin hem onarılmasına hem de beslenmesine oldukça faydalıdır. Killi yüz maskesi özellikle cildin ölü hücrelerden kolayca temizlenmesine ve gözeneklerin küçülmesi açısından çok faydalıdır. Bunların dışında killi yüz maskesi sayesinde yüzünüzdeki kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak pek çok olumlu yararı bulunmaktadır. Killi yüz maskesi mutlaka kişinin kendi cilt çeşidini tespit ederek hazırlamalı ve ardından uygulamalıdır. Çünkü hazırladığınız killi yüz maskesinin herhangi bir yan etkisi ile karşılaşmamak açısından oldukça önemlidir. Killi yüz maskesini yüzünüze uyguladıktan sonra en fazla 15 dakika bekletmelisiniz, eğer fazla bekletirseniz olumsuz durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Killi yüz maskesini yüzünüze uyguladıktan kısa bir süre sonra kaşıntı ya da yanma hissederseniz hemen yüzünüzü yıkayarak temizleyin. 

Killi Yüz Maskesi Hazırlanışı Ve Uygulanışı, 2 adet normal aspirin, 1 çay kaşığı kil ve 1 çay kaşığı limon suyu gerekli olan malzemelerimiz. Killi yüz maskesini hazırlamak için öncelikle normal aspirinleri ezerek toz haline getirelim. Ardından küçük bir kasenin içine önce kili, sonra limon suyunu ve en son toz haline getirdiğimiz aspirini ilave edelim ve iyice karıştıralım. Hazırladığınız killi yüz maskesini yüzünüzün tamamına uygulayın ve 15 dakika bekletin. Maskeyi yüzünüze sürdükten sonra aşırı bir yanma hissi olursa daha fazla bekletmeden yüzünüzü yıkayarak temizleyin. Killi yüz maskesini 10 gün ara ile bir defa olmak üzere killi yüz maskesini yüzünüze uygulayabilirsiniz. Killi yüz maskesini hem cildiniz temizler hem de gözeneklerin açılmasını sağlar. Özellikle burun bölgesinde oluşan siyah noktaların temizlenmesinde çok faydalıdır. Ayrıca bu killi yüz maskesi tarifi her cilt için uygundur.
]]>
Nemlendirici Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/nemlendirici-yuz-maskesi.html Mon, 19 Nov 2018 09:00:15 +0000 Nemlendirici Yüz Maskesi, yapmak için birçok meyve kullanılabilir. Bunların içinde dikkat çekeni de avokado ile yapılan yüz maskesidir. Avokado cilt bakım ürünlerinde en çok tercih edilen, kullanılan meyvelerden biridir
Nemlendirici Yüz Maskesi, yapmak için birçok meyve kullanılabilir. Bunların içinde dikkat çekeni de avokado ile yapılan yüz maskesidir. Avokado cilt bakım ürünlerinde en çok tercih edilen, kullanılan meyvelerden biridir. Cildiniz için doğal bir maske istiyorsanız mutlaka avokado yüz maskesini denemelisiniz. Çünkü avokadonun nemlendirici ve kırışıklık giderici etkisi bulunuyor. Bunun dışında cilt yaşlanmasından ve kirli havalardan korumaya yardımcıdır. Harika bir hücre koruyucu olarak bilinir. Özellikle kış aylarında soğuktan etkilenen, yıpranan cildinizden kış etkisini atmakta oldukça faydalı olan avokadonun içinde A, B, D, E, H ve K vitaminleri bulunuyor. Ciltteki yaraların iyileşmesini kolaylaştırır. Bunlara ilave olarak klorofil, histidin, lesitin, potasyum, fitosterol ve protein gibi mineraller de içeriyor. İçinde bulundurduğu yağlı asitler cildinizi güneş ışınlarından korumada etkilidir. Cildinizin su dengesini düzenlemekte bu vitamin ve mineraller faydalı olacaktır. Avokadonun yağı ve suyu birçok kremlerde kullanılıyor. Ayrıca Avokadonun etken olan maddeleri derinin kurumasına engel olduğu gibi cildinizi nemlendirecek özelliği de bulunuyor. Yıpranmış kuru bir cildiniz mi var, size Avokado ile yapılan nemlendirici yüz maskesini öneriyorum. Sizde cildinizi hem pürüzsüzleştirmek hem de nemlendirmek istiyorsanız işte mükemmel bir karışım. 

Nemlendirici Yüz Maskesi İçin Gereken Malzemeler; 
 • 1 tane Avokado 
 • 1 tatlı kaşığı badem yağı 
 • 1 tatlı kaşığı süzme bal 
Nemlendirici Yüz Maskesi Hazırlanışı 

Avokadoyu güzelce yıkayın ve ortadan ikiye kesin. Ortasında bulunan çekirdeğini çıkararak kabuğundan ayırın. Avokadonun içini bir tabağa alın ve çatal ile güzelce ezin. Sonra üzerine süzme balı ekleyip iyice karıştırın. Avokado ve bal güzelce karıştıktan sonra üzerine badem yağını ilave edin. Maskeyi uygulamadan önce cildinizi duru su ile yıkayıp temizleyin ve havlu ile kurulayın. Hazırladığınız karışımı fırça yardımı ile yüzünüze sürün. Maskeyi uygularken göz ve dudak çevresine karışımın sürülmemesine dikkat etmelisiniz. Maskeyi cildinizde yaklaşık 20-25 dakika bekletin. Sonra ılık su kullanarak maskeyi cildinizden temizleyin. Maskeden sonra cildinize uygun nemlendirici krem sürebilirsiniz. Bu karışımı cildinize haftada 1-2 defa uygulamanız faydalı olacaktır. Maskeyi düzenli şekilde kullandığınızda cildinizde gözle görülür farka şahit olacaksınız.
]]>
Gratis Yüz Maskeleri https://www.yuzmaskesi.gen.tr/gratis-yuz-maskeleri.html Tue, 20 Nov 2018 01:41:13 +0000 Gratis Yüz Maskeleri: Gratis mağazasında tek kullanımlık olarak satılmakta olan yüz maskelerinin avantajları arasında, hem kullanımlarının pratik olması, hem de seyahat esnasında yanınızda bulunduğunuzda fazla yer kaplama Gratis Yüz Maskeleri: Gratis mağazasında tek kullanımlık olarak satılmakta olan yüz maskelerinin avantajları arasında, hem kullanımlarının pratik olması, hem de seyahat esnasında yanınızda bulunduğunuzda fazla yer kaplamaması açısından kullanıcıya kolaylık sağlıyor. Bugün kore markalarından birine ait, inci özlü tek kullanımlık olan maskeyi inceleyeceğiz;

Gratis Yüz Maskeleri Uygulaması:

 • Tek kullanımlık gratis yüz maskelerini uygulamadan önce cilt iyi bir şekilde temizlenir..
 • Gratis yüz maskelerini, göz çevresine çok fazla yaklaştırmadan yüze uygulama yapın.
 • Hiç artık sıvı kalmayacak şekilde yüzünüze iyice yedirin ancak yüzünüzü suyla durulamayın. Maskeyi 30 dakika kadar süreyle yüzünüzde bekletin.

Gratis Yüz Maskelerinin Beklenen Özellikleri:

 • Cildi nemlendirir ve nemli tutar.
 • İçeriğinde bulunan kolajen sayesinde cildin elastiki arttırır.
 • Cildin yumuşamasını sağlar.

Gratis yüz maskesi ambalajı açıldığı zaman öncelikle karşımıza biraz kalınca bir bez çıkar. Bu çıkan bez, yüz çehresini saracak tarzda tasarlanmıştır. Bu maskelerin içerisine konulan sıvı ile yüze yapıştığında bez düşmüyor.

Yaklaşık olarak yarım saat süreyle yüz cildi üzerinde bu şekilde bekletip, ayrıca tüm sıvının cilt tarafından emilene kadar masaj yapılması daha yararlı olmaktadır. Yüz maskelerini bilhassa duş sonrası yapıldığında yani gözenekler açıkken uygulandığında daha fazla etkisi olur. Maskenin genel yapısından dolayı cildin nemlendirip, parlak görünüm vermesi güzel bir şey. Ancak yine de öyle ekstra bir özelliği yok. Ciddi olarak iyi nem verip, cildi rahatlatıyor. Bu maske seyahat esnasında yanınıza alabileceğiniz nem deposu sanki.

Gratis Yüz Maskeleri: Andrea markası 14ml'lik paket ile iki defa kullanımlık maskeleri çok fazla işe yarayan ve 3.5 liralık fiyatından hiç beklenmeyen bir kalitede performans gösteren bir üründür..

Bunun yanında bu marka maskeler hayvanlar üzerinde test etmiyor. Bu da kullanıcıyı ayrıca memnun eden, rağbetini artıran güçlü faktörlerden biridir. Fakat bu ürünü her zaman Gratis'te bulmak zordur.

Dimetilaminoetanol ve Alfa Lipoik Asit bulundurması yani bu, ciltte antioksidan düzeyini yükseltip, yaşlanma için direnç gösteren bir antioksidan ile anti inflamasyondur. Sivilceler için de çözdürücü bir etkisi vardır. Cilt zarını stabilize edip, sarkmış olan cildi tekrar eski haline getirmeyi temin eden, göz altında beliren torbaları yok eden, çenedeki hatları belirgin hale getiren, dudakları dolgunluk veren ayrıca cilde güzel bir parlaklık kazandıran bir antioksidan üründür.

Bünyesinde barındırdığı diğer bir madde ise kaolindir. Bu madde de renk açma özelliği ile ciltte oluşan lekeleri en aza indirmeyi sağlar. İncecik bir yapısı, hızlı kuruması, ayrıca su ile durulandığı zaman hemen akarak kaybolması en belirgin özelliklerindendir. Hafif mentol kokulu olması da ciltte güzel bir ferahlama hissi veriyor, lavanta kokusu da, cildi yatıştırarak sakinleştirmesi bakımından, bu gratis yüz maskesi gerçek anlamda çok kullanışlıdır ve güzel iş yapıyor.

]]>
Ballı Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/balli-yuz-maskesi.html Tue, 20 Nov 2018 07:07:54 +0000 Ballı yüz maskesi: Bal ile hazırlanan bir çok doğal maske çeşidi vardır. bal içeriğinde bir çok vitamin ve minerali barındıran bir besindir. Cilt yüzeyinin bu besinle kaplanması bal içeriğindeki tüm değerlerin cilt tarafınd Ballı yüz maskesi: Bal ile hazırlanan bir çok doğal maske çeşidi vardır. bal içeriğinde bir çok vitamin ve minerali barındıran bir besindir. Cilt yüzeyinin bu besinle kaplanması bal içeriğindeki tüm değerlerin cilt tarafından emilerek cilde sağlık kazandırdığı bilinmektedir. Ballı yüz maskesi cildi derinden besleyerek cilde canlılık sağlar. Ayrıca aşağıda verilen ballı yüz maskesi içeriği ciltteki kırışıklıkları gidermeye de yardımcı olur. Cilt kuruluğu nedeni ile ciltte nemsizlikten oluşan kırışık görünümü ballı yüz maskesi ile giderilerek cildin daha genç ve taze görünmesine fayda sağlamaktadır. Ballı yüz maskesi cildi beslediği için ciltte oluşan birçok problemin giderilmesine fayda sağlayan bir maske çeşididir. Tamamen doğal ürünlerle hazırlanması ciltte yan etkiye ve herhangi bir zarar oluşmasına engel olmaktadır. Cilt üzerinde oldukça olumlu sonuçlar veren ballı yüz maskesi cildin pürüzsüz, lekesiz, yumuşak ve ipeksi bir görünüme sahip olmasında oldukça etkilidir. Günlük olarak uygulanabilen ballı yüz maskesi hassas ciltler içinde uygun olan bir maskedir. Hassas ciltlerde gönül rahatlığı ile uygulanan bu maske cilt üzerinde hiçbir olumsuz etkinin oluşmasına neden olmaz. Bu nedenle de birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Ballı yüz maskesi birçok kozmetik üründen çok daha etkili sonuçlar vermektedir. Sizde ballı cilt maskesini düzenli ve devamlı bir şekilde cildinize uyguladığınızda birçok cilt problemini toplu bir şekilde giderdiğini ve cildinizin doğal bir şekilde eski sağlığına kavuştuğunu göreceksiniz.

Ballı yüz maskesi için gerekli olan malzemeler:
 • 2 yemek kaşığı bal
 • 1 tane yumurta sarısı
Ballı yüz maskesi hazırlanışı ve uygulanışı: 

Öncelikle bir yumurtayı kırarak sarısı ile beyazını birbirinden ayırın. Yumurta sarısını bir kab içerisine alarak balı ilave edin. Kab içerisindeki karışımı iyice karıştırın. Karışım krem kıvamına ulaşınca karıştırmayı durdurabilirsiniz. Artık ballı yüz maskesi hazır. Cildinizi maske için öncelikle hazırlamalısınız. Gerekli olan malzemelerle cildinizi iyice temizleyin ve kurutun. Ardından hazırlanan maskeyi temiz cildinize sürmeye başlayın. Maskenin cilde uygulanışı sırasında gözlerle temasından kaçınmak gereklidir. Cildin yüzeyine ballı yüz maskesini tamamen uygulayın. Maskeyi sürerken elinizle cilt üzerine hafif dokunuşlarla masaj yapın. Ballı yüz maskesini cilt üzerinde yaklaşık yarım saat kalması yeterli olacaktır. Süre dolduktan sonra cildinizi iyice yıkayarak ballı yüz maskesinden cildinizi arındırın. Bu maskeyi devamlı ve düzenli bir şekilde uyguladığınızda cildinizin yumuşacık ve bakımlı bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz.
]]>
Canlandırıcı Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/canlandirici-yuz-maskesi.html Wed, 21 Nov 2018 04:59:42 +0000 Canlandırıcı Yüz Maskesi, Her bayan cildinin kusursuz, canlı ve parlak görünmesini ister. Ama yaşımız ilerledikçe cilt canlılığını ve parlaklığını kaybeder ve kırışıklık gibi sorunla karşılaşırız.
Canlandırıcı Yüz Maskesi, Her bayan cildinin kusursuz, canlı ve parlak görünmesini ister. Ama yaşımız ilerledikçe cilt canlılığını ve parlaklığını kaybeder ve kırışıklık gibi sorunla karşılaşırız. Bazen cildin canlılığını kaybetmesi ve kırışıklıkların oluşmaya başlaması sadece yaşla bağlantılı olmayabiliyor. Birçok bayan yaşadığı sıkıntılı ve stresli geçirdiği günler yüzünden yaşlanma oranı daha fazla artıyor ve bu da cildine, sağlığına yansıyor. Bazı kişilerde de sürekli cildini makyaj ve kozmetik ürünlerine maruz bıraktığı için cilt canlılığını koruyamaz hale geliyor. Cildin canlılığının kaybetmesinin diğer nedenleri arasında şu faktörler vardır. Sağlıksız beslenme ve vitamin eksikliği sonucunda cilt canlılığını kaybeder. Günlük tükettiğimiz su miktarına dikkat etmeliyiz çünkü cildimiz su sayesinde canlılığını korur. Bunun yanı sıra uyku cilt için çok önemlidir. Uykusuz kalan ve uyku problemi yaşayan kişilerde cilt otomatik olarak çökmeye başlar, cilt canlılığını kaybeder ve kişi olduğundan daha yaşlı görünür. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece cildiniz canlılığını kaybetmez. Bununla birlikte cildinizin canlılığını korumak için evinizde hazırlayacağınız doğal maskeler cildinize parlaklık katmış olacak.

Canlandırıcı Yüz Maskesi Tarifleri

Canlandırıcı yüz maskesi hazırlığı için tüm malzemelerin bir kap içerisinde karıştırılması yeterlidir. Yüz temizlendikten sonra hazırlanan maske cilde uygulanır ve yaklaşık 15 dakika kadar beklenir. Daha sonra ılık su ile cilt durulanır.  

Salatalık maskesi, salatalığın cilde birçok faydası vardır. Her evde mutlaka bulunan bir malzemedir. Evde hazırlayacağınız salatalık maskesi cildin nemlenmesine, parlak görünmesine ve cilde canlılılık katmaya yardımcı olmaktadır.
 • 3 çorba kaşığı yoğurt
 • 1 tane rendelenmiş salatalık
 • 1 yemek kaşığı pirinç unu
Portakal maskesi, portakalın suyu ve posası cilt için oldukça yararlıdır. Çoğu uzman portakal tüketimin cildin canlılığını korumasına ve parlak görünmesine yardımcı olduğunu iletir. Maskelerde genelde portakal posası kullanımı daha faydalıdır. 
 • 1 tane sıkılmış portakal suyunun posası
 • 1 yemek kaşığı bal 
Yoğurt ve yumurta maskesi, bu ikilinin cilde birçok faydası bulunmaktadır. Cildin nem dengesini sağlayarak cildi onarır ve cilde canlılık, parlaklık katar.
 • 2 çorba kaşığı yoğurt
 • 1 yumurta 
 • 1 tane taze sıkılmış limon suyu
]]>
Arındırıcı Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/arindirici-yuz-maskesi.html Thu, 22 Nov 2018 04:39:40 +0000 Arındırıcı Yüz Maskesi, Yüz kısmında biriken yağ ve kirlerin temizlenmesi için birtakım bakım ürünlerine ihtiyaç vardır. Bu hususta çeşitli kozmetik ürünlerin varlığı kolaylık sağlamaktadır. Fakat ürünün güvenilir Arındırıcı Yüz Maskesi, Yüz kısmında biriken yağ ve kirlerin temizlenmesi için birtakım bakım ürünlerine ihtiyaç vardır. Bu hususta çeşitli kozmetik ürünlerin varlığı kolaylık sağlamaktadır. Fakat ürünün güvenilir markalar tarafından imalat edilmesi ve cilt yapısına uygun olması sağlık bakımından oldukça önemlidir. Bununla birlikte bazı doğal besin maddeleri ve bitkilerden arındırıcı yüz maskesi elde etmek mümkündür. Organik nitelikli ürün kullanımının yapılması cildi besler ve doku hasarı olasılığını en az seviyeye indirger. Elbette her insan pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Yüz bölgesindeki cilt dokusunun istenilen yapıya getirilmesi için öncelik temiz tutma yönünde olmalıdır. Aksi taktirde sivilce ve akne oluşumuyla birlikte deri soyulmasının meydana gelmesi kaçınılmaz bir durumdur. 

Arındırıcı yüz maskesi kullanımına başlanıldığında beslenmenin sağlıklı yönde ilerlemesi oldukça önemlidir. Bununla birlikte bol sıvı tüketimi ve stresten uzak durmak diğer etkenlerdendir.

Salatalık

Arındırıcı yüz maskesi kapsamında önemli bir yere sahip olan salatalık cildin nemlenmesini ve yenilenmesini sağlayarak yağ oluşumunun önüne geçer. Ölü derinin atılmasına kaynaklık eden bu ürün ince bir şekilde halka halka doğranıp temiz cilde baştan aşağı düzenli olarak dizilir. Yaklaşık kırk dakika bekletildikten sonra salatalıklar yüzün üzerinden alınarak saf su ile yüz yıkanır. Cilt dokusunun parlak ve yumuşak olmasına imkan tanıyan salatalık uygulamasının haftada bir kez yapılması uygundur.

Kil

Sağlıklı bir cilde kavuşmak için doğadan gelen kil maddesinin yüz kısmına düzenli olarak uygulanması tüm kir ve yağı ortadan kaldırır. Olumsuz hava koşullarıyla birlikte nefes alamayan cilt gözenekleri tıkanarak doku hücresinde hasar oluşur. Bu problemin önüne geçebilmek adına kil maskesinin haftalık periyotlarla doğru bir şekilde uygulanması arındırıcı yüz maskesi kapsamına yönelik son derece önemlidir.  Temizleyici bir ürün olarak ilgi çeken bir miktar kil içerisine birkaç damla su eklenip yumuşak ve koyu akışkan bir kıvam elde edilir. Ardından bu ürün yüz bölgesine göz ve kaşlara gelmeyecek bir şekilde ince tabaka halinde sürülerek yaklaşık on dakika bekletilir. Kuruyan kili cilt üzerinden çıkarmak için su eşliğinde yüze masaj yaparak daireler halinde parmak hareketleriyle arındırma işlemi gerçekleştirilir. 

Gül Suyu ve Avakado

Gün içerisinde birçok olumsuz hava koşullarına maruz kalan yüzde biriken tozların temizlenmesi için organik ve katkı maddesiz elde edilen gül suyunun içerisine avakadonun eklenip cilde kullanımı arındırıcı yüz maskesi olarak oldukça önem taşır. Olgunlaşmış avakodunun soyulup ezilmesiyle koyu bir kıvam oluşur. Bu ürünün içerisine birkaç damla gül suyunun eklenmesi yüz bölgesine sürülmesini kolaylaştıracaktır. Bahse konu olan bu maske ortalama yarım saat kadar ciltte bekletildikten sonra duru suyla yıkanmalıdır. 
]]>
Karbonatlı Yoğurtlu Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/karbonatli-yogurtlu-yuz-maskesi.html Thu, 22 Nov 2018 18:48:04 +0000 Karbonatlı yoğurtlu yüz maskesi, Yağlı sivilce ve siyah nokta sorunu olan kişilerin gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir maskedir. Karbonatlı yoğurtlu yüz maskesi kolaylıkla hazırlanabilir. Evde bulunan malzemeler ile kolay Karbonatlı yoğurtlu yüz maskesi, Yağlı sivilce ve siyah nokta sorunu olan kişilerin gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir maskedir. Karbonatlı yoğurtlu yüz maskesi kolaylıkla hazırlanabilir. Evde bulunan malzemeler ile kolayca uygulayacağınız karbonatlı yoğurtlu yüz maskesi ile cildi yağlı dokudan arındırarak daha temiz bir cilde sahip olabilirsiniz. Maskede kullanılacak olan yoğurdu evde hazırladığınız yoğurt ile yapınız. Hazır yoğurtlarda katkı maddesi bulunur ve cildin ihtiyacı olan probiyotikler yeterli değildir. 

Karbonatlı yoğurtlu yüz maskesi faydaları 
 • Sivilcelerin geçmesini ve azalmasına yardımcı olur. Sivilcelerin üzerine özellikle karbonatlı yoğurtlu yüz maskesi sürmek daha sönmesini sağlar. 
 • Siyah nokta problemi olan kişilerin genellikle gözenekleri geniştir. Zaman içerisinde bu gözeneklere dolan kir ve yağ siyah noktaların daha içten çıkmaz bir hal almasına yol açar. Karbonatlı yoğurtlu yüz maskesi ile siyah nokta gözenekleri temizlenir ve gözenekler küçülerek daha az etkilenmesi sağlanır. 
 • Cildi temizleyen etkisi bulunmaktadır. 
 • Güneşten kaynaklı hafif yanıklara karbonatlı yoğurtlu yüz maskesi uygulaması yapılarak hafifletir.
Karbonatlı yoğurtlu yüz maskesi nasıl yapılır, Cildinizi güzelce yıkadıktan sonra kurulayın. 1 yemek kaşığı kadar karbonatı azar azar yoğurt ilavesi yaparak kıvam alana kadar karıştırın. 1 yemek kaşığı yoğurt yeterli olacaktır. Krem gibi akışkan olan karbonatlı yoğurtlu yüz maskesini cildinize fırça yardımı ile sürün. Göz altı hariç boyun bölgesi ve alnınıza güzelce sürün. Karbonatlı yoğurtlu yüz maskesini yüzünüzde 10 dakika kadar bekleyin. Süre sonunda hafif hafif yüzünüzü ovun ve su ile yumuşayana kadar durulayın. Karbonatlı yoğurtlu yüz maskesini her cildiniz yağlandıkça kullanabilirsiniz. 
]]>
Yüz Temizleme Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yuz-temizleme-maskesi.html Fri, 23 Nov 2018 14:35:29 +0000 Yüz temizleme maskesi, Cildinizin gün içerisinde maruz kaldığı kir ve makyajdan arındırmak için yüz temizleme maskesi kullanabilirsiniz. Cildin hava alması ve beslenmesi için doğal ürünlerden destek alabilirsiniz. Cildinizin ti Yüz temizleme maskesi, Cildinizin gün içerisinde maruz kaldığı kir ve makyajdan arındırmak için yüz temizleme maskesi kullanabilirsiniz. Cildin hava alması ve beslenmesi için doğal ürünlerden destek alabilirsiniz. Cildinizin tipine uygun yüz temizleme maskesi seçmeniz gerekir. Her cilt tipi ve yapısı farklı olduğundan yüz temizleme maskesi de farklı olur. 

Yüz temizleme maskesi çeşitleri
 • Yağlı ciltler için yüz temizleme maskesi, limon ve yoğurt ile hazırlayacağınız yağlı ciltlere uygun yüz temizleme maskesi ile cildinizi güzelce temizleyebilirsiniz. Bunun için bir adet limonun suyunu hazırlayın ve içine bir yemek kaşığı yoğurt koyup güzelce karıştırın. Yüz temizleme maskesini cildinize güzelce sürün. Kuruması ve cildinizin yoğurtlu limonlu karışımı emmesi için bekletin. Ortalama 10 dakika kadar bekleyin ve durulayın. Yağlı ciltler için uygun olan bu maskeyi 3 günde 1 uygulayabilirsiniz. 
 • Kuru ciltler için yüz temizleme maskesi, Kuru bir cilde sahipseniz bu tarif tamda size göre. Bir yemek kaşığı zeytinyağı, yumurta sarısı ve bir yemek kaşığı yoğurdu birbirine karıştırın. Güzelce cildinize bir fırça yardımıyla sürün. 10 dakika kadar bekleyen maskeyi ovalıyarak devamında su ile durulayarak temizleyin. 
 • Karma ciltler için yüz temizleme maskesi, Cildinizi temizlemek için kullanacağınız bir diğer yüz temizleme maskesi de pirinç unu ile hazırlanan maskedir. Pirinç ununda bulunan maddeler karma ciltleri temizlediği gibi cilt tonunu beyazlatmak içinde kullanılır. Pirinç unu nu su ile boza kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Cildinize sürün ve 10 dakika kadar bekleyin. Kuruyan cildi önce ovarak çıkartın. Daha sonra durulabilirsiniz. Yüz temizleme maskesini dilediğiniz aralıkta kullanabilirsiniz. 
 • Hassas ciltler için yüz temizleme maskesi, yumurta akı ve pirinç unu kullanarak hazırlanan hassas ciltler için yüz maskesi şu şekildedir. İki yumurtanın beyazını bir yemek kaşığı pirinç unu ile güzelce karıştırın. İsterseniz çok az da süt ekleyebilirsiniz. Göz çevresi dahil yüzünüze uygulayın. Yüz temizleme maskesi 15 dakika kadar yüzünüzde kalabilir. Temiz bir bezi ıslatıp yüzünüze serin ve 5 dakika kadar da böyle bekleyin. En son durulayın. 
]]>
Limonlu Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/limonlu-yuz-maskesi.html Sat, 24 Nov 2018 10:30:24 +0000 Limonlu yüz maskesi, limonun cilde olan faydaları oldukça fazladır. Aynı zamanda içerdiği C vitamini ile cildi direk olarak besler. Asitli etkisi ile cildi parlatmada ve akneleri öldürmede çok etkilidir. Limonun cilde olan faydaları Limonlu yüz maskesi, limonun cilde olan faydaları oldukça fazladır. Aynı zamanda içerdiği C vitamini ile cildi direk olarak besler. Asitli etkisi ile cildi parlatmada ve akneleri öldürmede çok etkilidir. Limonun cilde olan faydalarından yararlanmak için limonlu yüz maskesi cilde rahatlıkla uygulanabilir. Hem hazırlanması ve uygulaması oldukça basit olan bir maskedir. İsteğe göre limon içeren birden fazla maske türlerinden kişi kendine uygun olanı kullanabilir. Limon cilt üzerindeki sivilcelerde de etkisini gösterir. Limonlu yüz maskesi, bir çok krem ve maske gibi ürünler yerine hem daha ucuz hem daha etkili bir özelliğe sahiptir. Limon, piyasada satılan bazı cilt maskelerinin içeriğinde yer almaktadır. Bilinmesi gereken tek şey limon uygulanan cildin hassaslaşmasıdır. Bu yüzden limon içerikli maskeleri veya evde hazırlanan limonlu yüz maskesini cilde uyguladıktan sonra kısa bir süre güneşe çıkmamak gerekir.

Limonlu yüz maskeleri ve uygulama şekilleri ,

Yeşil çaylı limonlu yüz maskesi: 2 yemek kaşığı yeşil çay ve bir tutam zerdeçal, yarım kaşık kadar limon suyu ile karıştırılır. Bu karışım cildin kırışıklıklarını azaltmak ve yaşlandırıcı etkilerini geciktirmek için oldukça etkilidir. Karışım yıkanan ve temizlenen cilde pamuk yardımıyla sürülür. Bir kaç dakika kuruduktan sonra bir kat daha aynı işlem uygulanır. Yaklaşık 10 dakika daha beklenir ve cilt temizlenir. Bu karışım haftada bir gün olacak şekilde yapılabilir.

Yumurta ile hazırlanan limonlu yüz maskesi: Bir adet yumurtanın sadece beyazı alınarak bir çay kaşığı kadar limon suyu ile karıştırılır. Bu karışım cilt üzerindeki sivilceleri ve kırmızı lekeleri gidermeye direk olarak etki etmektedir. Karışım temizlenen cilde masaj yapar gibi dairesel hareketlerle uygulanır. 15 dakika kadar bekletildikten sonra cilt yıkanır ve temizlenir. Haftada bir uygulanması uygundur. Uygulamadan sonra güneşe maruz kalmamak için gece uygulamak daha doğru olur.

Bal ile hazırlanan kolay limonlu yüz maskesi: İki yemek kaşığı kadar bal ılıtılarak bir yemek kaşığı taze limon suyu ile karıştırılır. Kullanılan balın organik olması önemlidir. Bu karışım cildi parlatmak ve arındırmak için etkilidir. Cildi tazeler ve besler. Karışım temiz cilde nazik parmak hareketleriyle uygulanır. 20 dakika kadar ciltte bekletilir. Daha sonra cilt soğuk su ile yıkanır.

Yoğurt ile hazırlanan limonlu yüz maskesi: Bir kase yoğurt içerisine bir adet taze limon suyu sıkılır ve iyice karıştırılır. Bu karışım yıkanan ve temizlenen cilde gözle teması olmayacak şekilde uygulanır. 15 dakika kadar bekletilir ve cilt güzelce yıkanır. Haftada bir kullanım uygundur. Bu karışım cilt üzerindeki siyah noktaları gözle görülecek oranda azaltır.

Domates ile hazırlanan limonlu yüz maskesi: Bir çay kaşığı domates lapası, bir yemek kaşığı kadar bal ve yarım çay kaşığı limon suyu karıştırılır ve yumuşak bir kıvam elde edilir. Karışım temiz cilde parmak uçlarıyla uygulanır. Cilt üzerinde 10 dakika kadar bekletilir ve cilt soğuk su ile durulanır. Bu karışım cilt rengi açmak için kullanılan bir karışımdır. Düzenli kullanımda cildin rengini gözle görülecek kadar açar ve parlatır. Haftada bir kullanım yeterlidir.

]]>
Salatalık Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/salatalik-yuz-maskesi.html Sat, 24 Nov 2018 17:12:39 +0000 Salatalık yüz maskesi  hemen her insanın yapmış olduğu bir kürdür. Yaz mevsimi geldikçe kadınlar yüzlerini kıştan kalma kuruluğu atmak istiyorlar. Yaz mevsimindeki bir çok sebze ve meyveler cilde oldukça faydalıdır. Cildi ne Salatalık yüz maskesi  hemen her insanın yapmış olduğu bir kürdür. Yaz mevsimi geldikçe kadınlar yüzlerini kıştan kalma kuruluğu atmak istiyorlar. Yaz mevsimindeki bir çok sebze ve meyveler cilde oldukça faydalıdır. Cildi nemlendirmek, onarmak sebze ve meyveler ile mümkündür. Sebze ve meyveleri tüketmenin yanı sıra direkt olarak cilde sürülmesi de bir o kadar faydalıdır. Bu sebzelerden bir tanesi de salatalıktır. Salatalık hem vücuda hem de cilde yarar sağlayan bir sebzedir. Kadınların ilgi odağı olan salatalık hem kilolarını korumaya hem de cilde sağlıklı bir ışıltı katmak için oldukça önemli bir sebzedir. Bu yazımızda salatalık yüz maskesinin faydalarını ve salatalık yüz maskesinin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Salatalık Yüz Maskesi Faydaları Nelerdir
 • Salatalık yüz maskesinin cilt için oldukça faydası bulunur bunlardan bir tanesi de ciltteki lekele ve sivilce oluşumunu önler ayrıca göz altı morluklarını giderir.
 • Cilde ideal nem dengesini sağlar ve mimik kırışıkları oluşumunu engeller.
 • Salatalık içerisinde A vitamini barındırmaktadır bu da cildin iltihap oluşumunu engeller ve sivilcelere karşı savaş açar.
 • Salatalık iyi bir antioksidan kaynağıdır.
 • Cilt kuruluğunu ve kaşıntısını alır cildin nem dengesini yeniden kazandırır.
 • Deri hastalığı olan egzama ve mantar enfeksiyonu gibi hastalıklara karşı cilde koruma sağlar.
 • Ciltteki bağ dokuyu güçlendirir ve cildi sıkılaştırır. 
Salatalık Yüz Maskesi Nasıl Yapılır
 • Dilerseniz salatalığı püre haline getirip direkt olarak yüzünüze sürebilirsiniz salatalığın yüze karşı herhangi bir alerji sorunu yapmaz.
 • Salatalık yüz maskesi her cilde uygun bir maske olduğundan rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. 
 • Salatalık yüz maskesi yapımı; 1 tane orta boy salatalık ve bir yemek kaşığı yoğurt yeterli olacaktır. Bu karışımı yapmak için salatalığı iyi bir şekilde yıkayınız ve ardından kabuklarını soyunuz. Soymuş olduğunuz salatalığı mutfak robotunda kıyınız ve yoğurt ile karıştırınız. Püre haline getirmiş olduğunuz maskeyi yüzünüze sürünüz ve yaklaşık olarak 10-15 dakika kadar bekleyiniz. Bekledikten sonra soğuk su ile yüzünüzü iyice yıkayınız ve cildinizde parlaklık, yumuşama göreceksiniz. 
]]>
Sıkılaştırıcı Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/sikilastirici-yuz-maskesi.html Sat, 24 Nov 2018 23:32:31 +0000 Sıkılaştırıcı yüz maskesi, kadınlar için oldukça ilgi odağı bir durumdur. Sıkılaştırıcı yüz maskesini hazır olarak da alabilirsiniz kendiniz evde doğal yöntemler ile de yapabilirsiniz. Hazır alacağız sıkılaştırıc Sıkılaştırıcı yüz maskesi, kadınlar için oldukça ilgi odağı bir durumdur. Sıkılaştırıcı yüz maskesini hazır olarak da alabilirsiniz kendiniz evde doğal yöntemler ile de yapabilirsiniz. Hazır alacağız sıkılaştırıcı yüz maskeleri bazen oldukça pahalı olabiliyor ve bazen işe de yaramayabiliyor. Bu neden ile doğal yöntemler ile sıkılaştırıcı yüz maskesi yapmak hem daha hesaplı hem de doğal olduğu için sağlık açısından yararlı olur. Her kadın yaşlanmaktan korkar ve ciltlerini sıkılaştırmak için bir çok yöntem ararlar. Çünkü cilt her geçen yıl elastikliğini kaybetmekte bununla  birlikte kırışıklar oluşmaya başlamaktadır. Sıkılaştırıcı yüz maskesi ile cildimizin kırışmasını tamamen yok edemeyiz yalnızca kırışmasının süresini uzatabiliriz. Sıkılaştırıcı yüz maskesi nasıl yapılmaktadır altta detaylı bir şekilde yazmaktadır.

Doğal yüz koruma maskesii nasıl Yapılır
 • 1 yemek kaşığı hakiki süzme bal 
 • 1 tane yumurtanın beyazı
Doğal yüz koruma maskesi hazırlanışı

Süzme balı ve yumurtanın beyazını bir kasede iyi bir şekilde karıştırınız. Bu maskeyi daha sonra yüz ve boyun bölgesine küçük dokunuşlarla masaj yapınız ve yaklaşık olarak 10 dakika kadar bekletiniz ve daha sonra ılık su ile yüzünüzü iyice durulayınız. Bu maskeyi haftada 1 kere yapabilirsiniz. Bu sıkılaştırıcı yüz maskesi içerisinde bulunmakta olan bal sayesinde cildi kirlerden arındırır ayrıca sivilce ve akne oluşumunu engeller. Yumurta akı ise, cildin kaybedilmiş olan elastiğini geri kazandırır ve böylece cilde daha sıkı bir görünüm kazandırır. Ciltte bulunmakta olan hücreler bu maske ile sürekli yenilenir ve cilde ışıltı kazandırır.
]]>
Yüz Koruma Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yuz-koruma-maskesi.html Sun, 25 Nov 2018 15:05:23 +0000 Yüz koruma maskesi; Kadın yada erkek fark etmeksizin dış görünüm ve kişisel bakımına dikkat eden bütün insanların kullandıkları bir yöntemdir. Yüz bakım maskesi yüzün ihtiyaç duyduğu durum ve cilt tipine göre bir ç Yüz koruma maskesi; Kadın yada erkek fark etmeksizin dış görünüm ve kişisel bakımına dikkat eden bütün insanların kullandıkları bir yöntemdir. Yüz bakım maskesi yüzün ihtiyaç duyduğu durum ve cilt tipine göre bir çok çeşitleri olan bir maskedir. Oldukça farklı çeşitleri olan yüz bakım maskesi bir çok yaş gurubu ve cinsiyet fark etmeden rahatlıkla risk teşkil etmeden kullanılır.

 Yüz koruma maskesi genel olarak daha çok kış aylarında kullanılmaktadır. Kışın yoğun ve ağır hava şartlarına karşı yüzü koruma amaçlı kullanılmaktadır. Kışın rüzgar nedeni ile yıpranan yüze kullanılan yüz koruma maskesi cildin nem dengesini sağlayarak normale dönmesini sağlar. Yüz koruma maskeler paket halinde hazır olarak satılır ve evde de doğal malzemelerle çok rahat hazırlanır. Bir çok amaç için kullanılan yüz koruma maskesinin evde doğal ürünlerle hazırlanmasının, hem sağlık açısından hem de maddi açıdan çok daha uygun olduğunu bilmenizde fayda var. Kışın yıpratıcı etkisinden ziyade bir çok nedenle yüz koruma maskesi kullanılmaktadır. Peki bunlar nelerdir.

 Yüz koruma maskesi kullanılması gereken durumlar
 • Yoğun güneşe maruz kalma
 • Yaşlılık belirtileri için (kırışıklık)
 • Ciltte oluşan siyah nokta ve lekelerde (hamilelik lekeleri)
 • Ergenlik sivilceleri ve sivilce izleri
 • Yüzde aşırı yağlanma durumda
 Yukarıda saydığımız bir çok nedenden ötürü yüz koruma maskesi kullanılmalıdır. Bu kullanımda doğal olan maskeler tercih edilirse çok daha etkili ve maliyeti düşük olur.
 
Doğal yüz koruma maskesi malzemeleri
 • 3 adet çilek
 • Bir adet salatalık
 • Yarım küçük boy kabak
 • Bir adet E vitamini kapsülü
 • Bir çorba kaşığı yağsız yoğurt
Doğal yüz koruma maskesi hazırlanışı

Bütün malzemeler bir kapat iyice ezilir ve karıştırılır. Sonra temiz olan yüze hafif dairesel hareketlerle sürülür ve masaj yapılır. Ardından yaklaşık 10 dakika bekletilir ve ılık su yardımı ile yıkanır. Son olarak varsa doğal gül suyu ile tonik uygulanır. Bu uygulama hem peerling hem de kırışık önleyicidir. Bu maske yukarıda sıralanmış bütün sorunlar için ortak olarak kullanılabilir. Doğal yüz koruma maskesi içinde bulunan malzemelerle bütün sorunların ortak çözümüdür. Bu doğal yüz koruma maskesi tam anlamıyla sonuç alınması için haftada üç kez yapılmalıdır.]]>
Beyazlatıcı Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/beyazlatici-yuz-maskesi.html Mon, 26 Nov 2018 06:02:04 +0000 Beyazlatıcı Yüz Maskesi, Bu maske çoğunlukla cildinizin kendi rengini bir yada iki ton açarken, akne lekeleri ve güneş lekelerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Piyasada hazır olarak satılan beyazlatıcı yüz maskeleri hem kim Beyazlatıcı Yüz Maskesi, Bu maske çoğunlukla cildinizin kendi rengini bir yada iki ton açarken, akne lekeleri ve güneş lekelerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Piyasada hazır olarak satılan beyazlatıcı yüz maskeleri hem kimyasal ağartıcı içeriyor hem de pek ucuz değildir. Özellikle içerisindeki ağartıcı kimyasal maddeye karşı cildi hassas olan kişiler alerjik olarak tepki gösterebilir. Eğer yüzünüzdeki lekelerden kurtulmak istiyorsanız yada yüzünüzün ton rengini açarak beyazlatmak istiyorsanız mutlaka doğal yol ile hazırlanan beyazlatıcı yüz maskelerini tercih etmelisiniz. Salatalık, domates, limon ve çilek gibi ağartıcı özelliğe sahip olan bu doğal ürünler ile kendi beyazlatıcı yüz maskenizi hazırlayabilirsiniz. 

Beyazlatıcı yüz maskesini birden fazla farklı malzeme ile ayrı şekilde hazırlayabilirsiniz. Yüzünüzü beyazlatmak için hazırlayacağınız bu maske çeşitleri tamamen doğaldır. Ancak bazı ciltler çok hassas olduğu için alerjik reaksiyona sebep olabilir, kızarıklığa, tahrişe ve kaşıntıya sebep olabilir. 

Beyazlatıcı Yüz Maskesi 1, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı kadar limon suyu ile karıştırdıktan sonra bu karışımı yüzünüze sürerek uygulayın. Bal ve limon maskesi yüzünüze uyguladıktan sonra yaklaşık olarak 10 dakika bekletin ve ardından ılık su ile yıkayarak temizleyin. Kesinlikle havlu ile yüzünüzü silerek değil hafif dokunuşlar ile kurulayın.

Beyazlatıcı Yüz Maskesi 2, 1 yemek kaşığı yağsız sade yoğurt, 1 yemek kaşığı taze olarak sıkılmış limon suyu ile karıştırın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze ve boynunuza eşit olarak sürün. Daha sonra maskeyi yüzünüzde 15-20 dakika bekletin ve ılık su ile iyice yıkayarak temizleyin. 

Beyazlatıcı Yüz Maskesi 3, 1 yemek kaşığı kadar zerdeçal tozunu 1 çay kaşığı domates suyu ve 1 çay kaşığı limon suyu ile karıştırarak aynı bir macun kıvamına getirelim. Macun kıvamındaki beyazlatıcı yüz maskesini yüzünüzün her yerine ince bir tabaka halinde olacak şekilde sürün. Yaklaşık 15 dakika bekletin ve daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Beyazlatıcı Yüz Maskesi 4, 2 yemek kaşığı kadar yulaf ezmesini küçük bir kasenin içine alalım ve üzerine su ilave ederek bir gece bekletelim. Ertesi sabah bir gece önce ıslattığımız yulaf ezmesinin içerisine 1 tane domatesin suyunu karıştıralım ve maskeyi hazır hale getirelim. Hazırladığınız beyazlatıcı yüz maskesini yüzünüze uygulayın, 15 dakika beklettikten sonra normal su ile durulayın. 
]]>
Günlük Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/gunluk-yuz-maskesi.html Mon, 26 Nov 2018 13:11:25 +0000 Günlük yüz maskesi: Günlük olarak uygulanabilen günlük yüz maskeleri çoğu zaman doğal olarak evde hazırlanan maske çeşitleridir. Doğal ürünlerle hazırlanan bu maskeler çoğu zaman aslında cilde iyi gelen meyvelerden hazırl Günlük yüz maskesi: Günlük olarak uygulanabilen günlük yüz maskeleri çoğu zaman doğal olarak evde hazırlanan maske çeşitleridir. Doğal ürünlerle hazırlanan bu maskeler çoğu zaman aslında cilde iyi gelen meyvelerden hazırlanmaktadır. Fakat size vereceğimiz tarif farklılık oluşturmak adına verilen bir tariftir. Yaş mayanın cilt üzerindeki olumlu etkileri bilinmektedir. bu nedenle günlük de uygulanabilen bu maske cildi besleyerek cilde parlaklık sağlar. Cildin ışıltılı, pürüzsüz ve lekesiz görünmesine fayda sağlayan günlük yüz maskesi  bilindik bir yan etkiye sahip değildir. Genel olarak cilde hiçbir zarar vermeyen yaş maya maskesi güvenle kullanabileceğiniz bir maske çeşididir. Yine de beklenmedik bir durumla karşılaşırsanız günlük maske kullanımını durdurabilir ve meyvelerle, yoğurtla, muz kabukları ile veya salatalık ile hazırlanan günlük maskeleri denemeye başlayabilirsiniz. Günlük yüz maskeleri cilde canlılık kazandırarak cildi genç tutmaya fayda sağlamaktadır.

Günlük yüz maskesi için gerekli olan malzemeler:
 • 1 paket yaş maya
 • Yarım fincan süt
Günlük yüz maskesi yapılışı ve uygulanışı:

Öncelikle sütü bir kab içerisine alarak yaş mayayı süt içerisine ilave edin. Daha sonra yaş maya süt içinde krem haline gelinceye kadar iyice yoğurun. Artık günlük yüz maskesi hazır. günlük yüz maskesini cildinize uygulamadan önce cildinizi iyice yüz temizleyicilerle temizleyin. Cildin tamamen temizlendiğini düşünüyorsanız artık cildinizi kurulayabilirsiniz. Kuru olan cilt yüzeyine hazırlanan krem kıvamındaki maskeyi uygulayın. Göz ve göz çevresine temasından sakınarak cildin tüm yüzeyine maskeyi uygulayın. Günlük yüz maskesi cildinizde yarım saat kadar bekletildikten sonra ılık suyla durulayarak cildi maskeden arındırabilirsiniz. Günlük yüz maskesini düzenli bir şekilde uyguladığınızda cilt problemlerinizin yavaş yavaş giderildiğini göreceksiniz.
]]>
Kolay Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/kolay-yuz-maskesi.html Tue, 27 Nov 2018 00:26:21 +0000 Kolay Yüz Maskesi, Evde kendi cildinizin tipine en faydalı, doğal ve kolay yüz maskeler hazırlamak mümkündür. Bu kolay yüz maskeleri sayesinde cildinizin rutin bakımını kolaylıkla yapabilirsiniz. Kolay yüz maskeleri özellikle c Kolay Yüz Maskesi, Evde kendi cildinizin tipine en faydalı, doğal ve kolay yüz maskeler hazırlamak mümkündür. Bu kolay yüz maskeleri sayesinde cildinizin rutin bakımını kolaylıkla yapabilirsiniz. Kolay yüz maskeleri özellikle cildinizde biriken yağlardan arınmasına yardımcı olurken, aynı zamanda doğal parlaklık kazanmasına ve nemlenmesine yardımcı olmaktadır. Evde pratik olarak hazırlayacağınız kolay yüz maskesi için sadece bir adet yumurtanın akını iyice köpürünceye kadar çırpın ve yüzünüze sürün. Ardından kurumasını bekleyin ve soğuk su ile yıkayarak temizleyin. Her cilt tipi için farklı malzemeler ile kolay yüz maskesi hazırlayabilirsiniz.

Yağlı Cilt İçin Kolay Yüz Maskesi, özellikle yağlı cilt için hazırlanan bu kolay ve doğal maskelerin esas amacı yüzdeki fazla yağın alınması ve tıkanmış olan gözeneklerin temizlenmesidir. Yağlı ciltler için kolay yüz maskesi için gerekli olan malzemeler 2 adet yumurtanın akı, 1 çay kaşığı portakal ya da greyfurt suyu ve 1 çay kaşığı limon suyunu küçük bir kasenin içerisinde karıştıralım. Hazırladığımız kolay yüz maskesini yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayarak yüzünüzü temizleyin. 

Kuru Cilt İçin Kolay Yüz Maskesi, 1 adet yumurta sarısı, bal ve zeytin yağını bir kabın içine ilave edelim ve karıştıralım. İsterseniz bu maskenin içerisine 1/3 oranında elma sirkesi ilave ederseniz cildinizin kendi Ph dengesini de korumuş olursunuz. Hazırladığınız kolay yüz maskesini fırça yardımı ile yüzünüzün her tarafını kaplayacak şekilde sadece göz altı bölgenize sürmeden uygulayın. 15 dakika bekletin ve ardından ılık su ile yıkayarak yüzünüzü temizleyin. 

Karma Cilt İçin Kolay Yüz Maskesi, karma cildin özellikle bakımı yaparken en çok dikkat edilmesi gereken husus fazla yağlı olan burun bölgesinin yağ dengesinin sağlanması ve çok kuru olan yanak bölgesinin nemlenmesini sağlamaktır. Bu durumu dengelemek için hazırlayacağınız kolay yüz maskesi için gerekli olan malzemeler, 2 yemek kaşığı pişirdiğimiz yulaf ezmesinin içerisine 1 çay kaşığı saf zeytin yağını ilave ederek karıştıralım. Daha sonra kolay yüz maskesini yüzünüze uygulayın, yaklaşık olarak 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. 

Normal Cilt İçin Kolay Yüz Maskesi, 2 çay kaşığı zeytin yağını 1 adet yumurtanın akı ile iyice çırpalım ve fırça ile sürelim. 10 dakika yüzünüzde maske bekledikten sonra ılık su kullanarak yıkayın. Eğer cildiniz tahriş olmuşsa, 1 adet yumurtanın sarısını karıştırıp yüzünüze uygulayın ve kuruduktan sonra soğuk su ile yıkayarak durulayın. 
]]>
Kirişiklar İçin Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/kirisiklar-icin-yuz-maskesi.html Tue, 27 Nov 2018 14:39:29 +0000 Kırışıklıklar için yüz maskesi: Ciltte oluşan kırışıklıklar özellikle kadınların en büyük cilt şikayetleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle sık bir şekilde kırışıklıklar için yüz maskesi arayışı içine giren Kırışıklıklar için yüz maskesi: Ciltte oluşan kırışıklıklar özellikle kadınların en büyük cilt şikayetleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle sık bir şekilde kırışıklıklar için yüz maskesi arayışı içine giren birçok kadın hem kozmetik maskeler hemde doğal maskeleri sırayla denemektedir. Fakat bilinmelidir ki kozmetik maskelere nazaran doğal maskelerde çok daha olumlu etkiler vermektedir. Doğal maskeler cildi besleyen malzemelerle yapılmaktadır. Bu nedenle çoğu zaman yan etkilere de neden olmaz. Cildin tahriş olması veya cildin zarar görmesi gibi olasılıklar doğal bir şekilde hazırlanan kırışıklıklar için yüz maskesinde oldukça düşüktür. Fakat kozmetik ürünlerinde bu ihtimal biraz daha fazladır. Aşağıda sizler için önermiş olduğumuz kırışıklıklar için yüz maskesi incir çekirdeği yağı maskesidir. İncir çekirdeği yağının özellikleri arasında boyun bölgesinde ilerleyen yaş nedeni ile oluşan defarmasyonları ve göğüs sarkmalarını gidermesi bulunmaktadır. Bu derece etkili olan bu doğal yağ cilt kırışıklıkları içinde maske olarak kullanılmaktadır ve oldukça olumlu sonuçlar vermektedir. Kırışıklıklar için yüz maskesi arayışı içinde olanlar mutlaka incir çekirdeği yağını denemelidir. 1 hafta kadar kısa bir sürede cildin 4-5 yaş gençleştiğini ve özellikle göz kısımlarında oluşan kırışıklıkların yok olduğunu göreceksiniz.

Kırışıklıklar için yüz maskesi yapımında gerekli olan malzemeler:
 • İncir çekirdeği yağı
Kırışıklıklar için yüz maskesi yapılışı ve uygulanışı: 

Öncelikle cildinizi yüz temizleyiciler ile temizleyin. Cildinizin tamamen temizlendiğine inanıyorsanız cildinizi kurutun. Daha sonra incir çekirdeği yağını cildinize masaj yaparak tüm cilt yüzeyine uygulayın. Yaklaşık 2 saat ciltte kalan incir çekirdeği yağı cildin özellikle sarkmış bölgelerinde kısa sürede toparlanma sağlayacaktır. İncir çekirdeği yağını cilde masajlar yapılarak cildin açılması sağlayarak cilde uygulanması gerekmektedir. Kırışıklıklar için yüz maskesi çeşitleri arasındaki en belirgin maskelerden biri olan incir çekirdeği yağı maskesi özellikle ilerlemiş yaşı bulunanlar için uygun olan bir üründür. Düzenli ve günlük olarak uygulanabilen kırışıklıklar için yüz maskesi özellikle kaz ayaklarının giderilmesinde oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Fakat bu maskeyi uyguladıktan sonra ve süre dolup cilt ılık suyla durulandıktan sonra cilde nemlendirici kullanmak gerekli olabilir. Ciltte gerilmeler hissedilir bir şekilde yaşanmaktadır. Bu nedenle cildinizi yumuşatarak kırışıklık giderme tedavisini destekleyin.
]]>
Garnier Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/garnier-yuz-maskesi.html Tue, 27 Nov 2018 15:56:32 +0000 Garnier Yüz Maskesi, cildin kirden ve yağdan arındırılıp en kısa sürede yüz bölgesinin iyi bir görünüme kavuşmasını sağlayan ünlü bir markaya ait bakım ürünüdür. Kadın erkek birçok kişi yüzündeki akne ve yağlardan Garnier Yüz Maskesi, cildin kirden ve yağdan arındırılıp en kısa sürede yüz bölgesinin iyi bir görünüme kavuşmasını sağlayan ünlü bir markaya ait bakım ürünüdür. Kadın erkek birçok kişi yüzündeki akne ve yağlardan şikayetçidir. Hal böyle olunca bu duruma çözüm yolu olarak kozmetik alanında ilk sırada yer alan garnier yüz maskesi oldukça kaliteli bir bakım ürünüdür. Çeşitlerinin varlığı tercihte hizmete göre şekillenmesine yön vermiştir. Peeling, arındırıcı ve nemlendirici etkisiyle ölü hücre oluşumunu ortadan kaldırır. Böylece cildin yenilenmesini ve nem kazanmasını sağlar.

Garnier yüz maskesi kullanımı

Çoğu insan sağlıklı bir cilde ulaşmayı ister. Bunun yolu garnier yüz maskesinin doğru bir şekilde cilt yüzeyine uygulanmasıdır. Söz konusu bu maskesinin içeriğindeki doğal kil ve jojova tanelerinin varlığı yüzdeki kir tabakasının anında yok olmasına kaynaklık eder. Garnier yüz maskesi kullanımı öncesinde cilt katmanının su ile nemlendirilmesi gerekmektedir. Ardından bu yüz maskesini ince bir tabaka halinde cilde sürüp 10 dakika bekletmek yeterli olacaktır. Son olarak da su ile parmak uçları eşliğinde dairesel hareketler yaparak yıkanır.

Garnier yüz maskesi sonrası

Yüz kısmındaki deri üzerindeki pürüz, yağlanma ve ölü yüzeyin ortadan kaldırılmasına yönelik uygulanan garnier yüz maskesi sonrası durum kontrol altına alınmalıdır. Aksi taktirde cildin tahrişine sebep olacak  bazı olumsuzlukların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Bu hususta adı geçen maskenin yüze uygulanıp durulama aşamasındaki süre son derece önemlidir. Sürenin çok kısa tutulması maskenin etkisini göstermez. Uzun zamana bırakılması ise cilt yüzeyindeki dokunun hasar görmesine neden olur. Bu nedenle maske kullanımı sonrası 10 dakika içerisinde yıkama işlemine geçilmelidir. Öte yandan cildin alerjik reaksiyon göstermemesi buz uygulamasının yapılması da önemlidir. Ayrıca yüzdeki kılcal damarların akış hızının arttırılması için küçük dairesel hareketlerle masaj yapılması gerekir.
]]>
Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yagli-ciltler-icin-yuz-maskesi.html Wed, 28 Nov 2018 10:21:11 +0000 Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskesi, Her cilt yapısı kendi arasında değişkenlik göstermektedir. Birtakım nedenlerden ötürü ciltteki gözeneklerin kir ile kapanması sağlıksız yağlı bir cilt yapısını oluşturur. Bu hususta öz Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskesi, Her cilt yapısı kendi arasında değişkenlik göstermektedir. Birtakım nedenlerden ötürü ciltteki gözeneklerin kir ile kapanması sağlıksız yağlı bir cilt yapısını oluşturur. Bu hususta özellikle kadınların yüz kısımlarına yoğun bir şekilde yaptıkları kimyasal makyajın günlük olarak temizlenmemesi yağlı bir cilt yapısının meydana gelmesine kaynaklık eder. 

Yağlı ciltler için yüz maskesi birçok doğal üründen veya hazır olarak elde edilmektedir. Bunun yanı sıra kozmetik ürünlerin varlığı da söz konusu bu maske türü için ek seçenek dahilinde değerlendirilir. Ancak kimyasal nitelikli kozmetik ürünlerin maske olarak kullanımı cildin tahrişine neden olabilir. Bunun için yağlı cilt yapısının arındırılması adına organik ve bitkisel nitelikli  yüz maskelerinin kullanılması sağlıklı bir cilt oluşumu için oldukça önemlidir.

Limonlu kil yüz maskesi

Tabiatta saf halde bulunan kilin arındırıcı özelliği limonun besleyici etkisiyle birleşince yağlı cilt yapısının giderilmesi için ideal bir seçenek ortaya çıkar. Devamlı kötü hava koşullarına maruz kalan yüz bölgesindeki deri gözenekleri zamanla kir birikimi ile nefes alamaz hal alır. Buna yönelik önlem limonlu kil yüz maskesi kullanımıyla gerçekleşir. Öğütülen üç yemek kaşığı kil uygun bir kap içerisine alınarak üzerine iki yemek kaşığı organik limon suyu eklenir. Karıştırılarak yumuşak bir kıvama gelene kadar iyice özdeşleşen bu yüz maskesi gözler hariç cildin her noktasına ince bir yapı olarak uygulanır. Yarım saat bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır. Yağlanmış cildi ortadan kaldırmayı hedefleyen bu yüz maskesi haftada bir kez kullanılabilir.

Havuç püresi yüz maskesi

Cildin nem dengesini sağlayan son derece değerli sebzeler içerisinde yer alan vitamin deposu havucun haşlanıp rende işleminin yapılmasıyla elde edilen pürenin yüze uygulanması parlak ve pürüzsüz bir cilt ile birlikte yağdan arınmış gayet sağlıklı bir cildi meydana getirir. Havuç püresi yüz maskesi evde kolaylıkla hazırlanabilen maskeler arasında yer alır. Yüze sürüldükten sonra yirmi dakika bekletilip ardından durulanması yüzdeki yağın giderilmesinde önemlidir.

Salatalık özlü yoğurt yüz maskesi

Gün boyu toza maruz kalan cilt yüzeyinin yağlanma ile tıkanma durumu yaşaması sağlıksız bir yüz yapısının oluşmasına etken olur. Salatalık özlü yoğurt yüz maskesi bu anlamda çözüm yolu olarak etkin bir rol oynar. Bu maskenin yapımı için bir adet salatalığın soyulup rendeden geçirilmesi ve iki yemek kaşığı yoğurt içerisine eklenip karıştırılması yeterlidir. Hazır hale getirilen bu yüz maskesi ciltteki yağın kısa sürede arındırılıp temizlenmesini sağlar. Bu uygulama dört günde bir yapılabilir.
]]>
Soyulan Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/soyulan-yuz-maskesi.html Wed, 28 Nov 2018 22:56:59 +0000 Soyulan yüz maskesi, Yüze sürüldükten bir süre sonra kuruyarak soyulan bu maske; ciltteki bir çok problemin giderilmesine fayda sağlamaktadır. Cilde parlaklık veren ve özellikle siyah noktaları gidererek cilde daha pürüzsüz bir Soyulan yüz maskesi, Yüze sürüldükten bir süre sonra kuruyarak soyulan bu maske; ciltteki bir çok problemin giderilmesine fayda sağlamaktadır. Cilde parlaklık veren ve özellikle siyah noktaları gidererek cilde daha pürüzsüz bir görünüm kazandıran soyulan yüz maskesi cildin daha taze ve genç tutulmasında fayda sağlayan bir maskedir. Evde kolaylıkla hazırlanabilen bir maske olan soyulan yüz maskesi cildi güzelleştirerek cildin daha bakımlı görünmesini sağlamaktadır. Cilt sorunları özellikle bayanların sıklıkla şikayet ettikleri ve sorunlarını çözmek için bir çok yola başvurdukları bir durumdur. Kadınların şikayetleri arasında en sık siyah nokta problemleri yer almaktadır. Siyah noktalar için kesin çözüm olan soyulan cilt maskesi soyulma anında özellikle siyah noktaları sökerek ciltteki pürüzlü görünümü yok etmektedir. 

Sizde aşağıda verilen tarif ile soyulan yüz maskesini uyguladığınızda ilk uygulamadan itibaren cilde olan faydalarını göreceksiniz. Soyulan cilt maskesi birçok kişinin siyah nokta problemini çözmekte yardımcı olan maliyetsiz ve kozmetik olmayan doğal bir maske türüdür. Cilt üzerinde uygulanan bu maske doğal olduğu için doğru kullanıldığında hiçbir yan etkiye neden olmaz. Ayrıca siyah nokta sorununu gidermenin yanı sıra cilde parlaklık ve doğal ışıltı kazandırır. Soyulan yüz maskesi cildi zinde ve diri tutar, yorgunluk belirtilerinin ciltte gözlemlenmesini engeller ve kendiliğinden doğal güzel bir cilde kavuşmanızı sağlar. Düzenli, devamlı ve bilinçli bir şekilde soyulan yüz maskesini kullandığınızda olumlu sonuçlara kısa sürede sizde şahit olacaksınız.

Soyulan yüz maskesi için gerekli olan malzemeler
 • 2 yemek kaşığı süt
 • 2 yemek kaşığı toz jelatin
Soyulan yüz maskesi yapılışı ve uygulanışı

Bir kap içerisine sütü koyarak içerisine toz jelatin ilave edin. İyice karıştırdıktan sonra bu karışımı mikrodalga fırın içine alın. Mikrodalga fırını olmayanlar ise normal fırını 200 derecede ısıtarak karışımı fırına sürün. Hazırlanan karışım şeffaf bir renge ulaşınca ve koyu bir kıvam alınca fırından çıkararak ılık bir hale gelmesini bekleyin. Hazırlanan maske soğuyuncaya kadar karıştırmaya devam edin. Maske yüze sürülecek ılıklığa kavuşunca önce cildinizi temiz bir şekilde yıkayın ve kurutun. Daha sonra temiz cilt üzerine hazırlanan maskeyi göze temas etmeyecek bir şekilde sürün. Tüm cilt yüzeyine uygulanan bu maske kuruduktan sonra saç bölgesine yakın olan yerlerden başlayarak maskeyi soymaya başlayın. Maske soyulurken ciltte pütürlü görünen siyah noktaları temizleyerek cildinizin daha temiz görünmesini sağlayacaktır.
]]>
Kuru Ciltler İçin Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/kuru-ciltler-icin-yuz-maskesi.html Thu, 29 Nov 2018 07:41:11 +0000 Kuru ciltler için yüz maskesi, Cilt kuruluğu ciltte çabuk kırışıklık oluşmasına, cildin nem dengesinin bozulmasına ve cildin yıpranmış görünmesine neden olmaktadır. Bu nedenle cildin nemlenmesi ve nem maskelerinin cilde uygu Kuru ciltler için yüz maskesi, Cilt kuruluğu ciltte çabuk kırışıklık oluşmasına, cildin nem dengesinin bozulmasına ve cildin yıpranmış görünmesine neden olmaktadır. Bu nedenle cildin nemlenmesi ve nem maskelerinin cilde uygulanması şarttır. Kuru ciltler için yüz maskesi cildin nem oranını dengeleyerek ciltte kırışıklık oluşmasının önüne geçer. Ayrıca ciltteki pullanma ve cilt cansızlığını gideren kuru ciltler için yüz maskesi tamamen doğal ürünlerden hazırlanmaktadır. 

Kuru ciltler için yüz maskesi tarifinde sizden istenen malzemeler cildi derinden besler ve cilt için gerekli olan vitamin ve mineralleri cildin emilim yoluyla almasına fayda sağlar. Cilt kendisi için gerekli olan vitamin ve mineralleri bünyesinde topladığında ise çok daha sağlıklı ve bakımlı bir cilde kavuşarak kendinizi daha iyi hissetmenize fayda sağlar. Cilt için çoğu zaman doğal maskeler tercih etmenizde fayda vardır. Böylece ciltte hem yan etkiler oluşmaz hemde cilt doğal yöntemlerle sağlık kazanır. Sizde kuru bir cilde sahipseniz sizin için paylaşacağımız kuru ciltler için yüz maskesi tarifinden yararlanabilirsiniz. Yapımı oldukça pratik olan bu maske cildinizin kuruluk problemini giderecektir.

Kuru ciltler için yüz maskesi yapımında gerekli olan malzemeler:
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 tane muz
 • Yarım çay bardağı yoğurt
Kuru ciltler için yüz maskesi hazırlanışı ve uygulanışı

Öncelikle bal ile yoğurdu küçük bir kasenin içerisinde iyice karıştırın. Daha sonra muzu blenderden geçirerek pürüzsüz bir hale getirin. Çekilen muzu  karışım içerisine ilave edin ve karışım krem kıvamı alıncaya karar karıştırın. Artık kuru ciltler için yüz maskesi hazır. Cildinizi hazırladıktan sonra cilde hazırlanan maskeyi uygulayabilirsiniz. Cildinizi iyice yıkayıp durulayın. Cildinizin tamamen temizlendiğine inanıyorsanız cildinizi kurulayın ve hazırlanan kuru ciltler için yüz maskesini cildinize uygulayın. Göze ve göz çevresine temas etmeyecek bir şekilde cilt maskesini yüzünüze sürün. Yaklaşık yarım saat kadar kuru ciltler için yüz maskesini cildinizde bekletin. Ara ara cildinize masaj yapın. Maske yüzde kuruduğunda ise artık cildinizi yıkayarak maskeden cildinizi arındırın. Kuru ciltler için yüz maskesini düzenli kullandığınızda cildinizin bir çok probleminin giderildiğini sizde fark edeceksiniz.
]]>
Yüzdeki Lekeler İçin Maske https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yuzdeki-lekeler-icin-maske.html Fri, 30 Nov 2018 06:28:32 +0000 Yüzdeki Lekeler İçin Maske; İnsan vücudu zararlı güneş ışınlarına maruz kalması halinde benek şeklinde lekeler oluştuğu sıklıkla görülmüştür. Yüz bölgemiz gün ışığına oldukça fazla maruz kalmaktadır. Bunun yan Yüzdeki Lekeler İçin Maske; İnsan vücudu zararlı güneş ışınlarına maruz kalması halinde benek şeklinde lekeler oluştuğu sıklıkla görülmüştür. Yüz bölgemiz gün ışığına oldukça fazla maruz kalmaktadır. Bunun yanı sıra tüketilen zararlı besinler yüzde leke oluşmasına neden olabilmektedir. Yüzde oluşan lekeler incelendiğinde siyah nokta, dağınık leke ve sivilce şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Yüzde oluşan bu lekeler kişinin psikolojik olarak rahatsız olmasına neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra yüzdeki lekeler bazende kronik bir hastalıktan dolayı ortaya çıkabilmektedir. Yüzdeki lekeler tedavi edilmemeleri halinde daha fazla çoğalarak kişinin kötü görünmesine neden olabilmektedir. Yüzde oluşan lekeler siyah, koyu kahve rengi ve beyaz şekilde olabilmektedir. Yüzde oluşan lekele lazer tedavisi ile kalıcı olarak yok edilebilmektedir. Bunun yanı sıra yüzdeki lekeler için maske kullanımı mevcut olmakla birlikte bitkisel ürün kullanımı oldukça fazladır. Bitkisel ürünlerin içerisinde bulunan yararlı bileşenler bölgesel olarak oluşan lekelerin son bulmasını sağlamaktadır. Bu gün sizlerle birlikte yüzdeki lekeleri gitmesi amacıyla bitkisel maske yapımını paylaşacağım.

Yüzdeki Leke Temizleme İçin Maydanoz Kürü

Yüz bölgesinin maruz kalmış olduğu zararlı ışınlar ve zararlı virüslerin etkisi ile oluşan lekeler için hazırlanan maydanoz kürü oldukça sağlıklı bir bitkisel maske karışımıdır. Bu maskenin yaklaşık olarak 3-4 gün kullanılmasından sonra kişi lekelerden kısa süre içerisinde kurtulur. Yüzdeki lekeler için maske hazırlamak isteyenler için kullanılacak oldukça faydalı bir karışımdır.

Yüzdeki Leke Temizleme Malzemeleri
 • 7-8 dal maydanoz
 • Yarım çay bardağı limon,
 • 4 yemek kaşığı bal
Yüzdeki Leke Temizleme İçin Maske Hazırlanışı

Orta boy bir kap içerisine ince ince doğranan maydanoz koyulur ve üzerine limon suyu dökülür. Yaklaşık yarım saat kadar limon suyunun içinde maydanozun çözünmesi beklenir. Akabinde limon ile etkileşime geçen maydanozun üzerine 4 yemek kaşığı süzme bal koyulur. Karışım iyice karıştırıldıktan sonra bir tokmak yardımı ile maydanoz ve bal iyice birbirinin içinde eritilir. Hazırlanan karışım yüze sürülerek 20 dakika kadar bekletilir. Bundan sonra hafiften kuruyan karışım ılık su ile yıkandıktan sonra temiz bir havlu ile kurulanır. 3-4 gün içerisinde kişinin sağlığına kavuştuğu, yüzdeki lekeler için maske faydalarını görecektir.

Yüzdeki Lekeler İçin Maske Tedavi Edici Özelliği 

Uzman hekimlerin yapmış olduğu araştırmalar sonrasında kronik bir rahatsızlık durumu söz konusu değil ise yüzdeki lekeler için maske kullanımı oldukça faydalı olduğu dile getirilmiştir. Bir çok lekenin doğal yöntemlerle tedavi edilmesinden dolayı lazer ve ilaç tedavisine gerek kalmaksızın yok olduğu gözlemlenmiştir. Ancak bir kısım iç hastalıklar ve kronik rahatsızlıkların ancak ilaç ve krem tedavileri yok olduğu bilinmektedir. Bu nedenle yüzdeki lekeler için maske kullanan kişilerin lekeleri yok olmaması halinde uzman hekime başvuruda bulunması gerekmektedir. Uzman hekimin uygulayacağı tedavi yöntemi sayesinde kişi kısa süre içerisinde eski görünümüne kavuşabilir. 
]]>
Yoğurtlu Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yogurtlu-yuz-maskesi.html Fri, 30 Nov 2018 07:49:31 +0000 Yoğurtlu yüz maskesi, Yoğurt içindeki probiyotiklerle sağlığımız için çok faydalı besinlerden birisidir. Cildimizi beslemek için ve güzelleştirmek içinde yoğurtlu yüz maskelerinden faydalanabiliriz. Cilt tipinize uygun bir yo Yoğurtlu yüz maskesi, Yoğurt içindeki probiyotiklerle sağlığımız için çok faydalı besinlerden birisidir. Cildimizi beslemek için ve güzelleştirmek içinde yoğurtlu yüz maskelerinden faydalanabiliriz. Cilt tipinize uygun bir yoğurtlu yüz maskesi seçerek sizde problemlerinizi aşabilirsiniz. Bunun için önemli olan tek ayrıntı kullanacağınız yoğurtun ev yapımı ve taze olmasıdır,

Yoğurtlu yüz maskesi çeşitleri,
 • Yoğurt ve zeytinyağı maskesi, yoğurt ve zeytinyağı kullanılarak uygulanacak maske yaşlanmayı geciktirerek ciltteki kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Bunun için yapmanız gereken 2 yemek kaşığı yoğurdun içerisine 1 yemek kaşığı zeytinyağı koyduktan sonra bunu cildinize uygulamak yarım saat bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Yoğurtlu yüz maskesi bu yoğurtlu yüz maskesinin kuru ciltler için uygun olduğunu belirtelim.
 • Yoğurt ve limon maskesi, 1 adet limonun suyunu sıktıktan sonra içerisine 1 yemek kaşığı yoğurt koyduktan sonra karıştırın. Bu karışımı cildinize uyguladıktan sonra cildiniz karışımı eminceye kadar bekleyin. Temiz bir pamuğu suya batırıp cildinizi bu pamukla tamamen silerek temizleyebilirsiniz. Yağlı ve sivilceli ciltler için limonla hazırlanmış yoğurtlu yüz maskesi ideal bir maskedir. Ayrıca limonun asitik yapısından dolayı ciltte olan lekelerin zaman içerisinde azaldığını ve geçtiğini göreceksiniz.
 • Yoğurt ve salatalık maskesi, Cildi canlandırmak ve hücreleri yenilemek için salatalık ile hazırlanan yoğurtlu yüz maskesi ideal bir maskedir. Yoğurt ve salatalık birlikte tüketilerek de içeriden cildimizi ve vücudumuzu beslediği gibi dışdan da çok faydalıdır. Bunun için yapmanız gereken bir adet bahçe salatalığını katı meyve sıkacağı ile yada rendenin ince tarafıyla iyice püre haline getirmektedir. Daha sonra bir veya 2 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın. Yarım saat sırt üstü bir şekilde bekleyin. Ayakta gezerseniz kayganlaşıp cildinizden dökülmesi mümkündür. Güzelce duruladığınız cildinizin daha sağlıklı ve parlak olduğunu görürsünüz.
 • Yoğurt ve muz maskesi, Cildinizi beslemek için size önerebileceğimiz bir diğer yoğurtlu yüz maskesi ile muz ile hazırlanır. Bunun için ihtiyacınız olan olgun bir muzdur. Olgun muzu çatal yardımıyla güzelce ezdikten sonra içerisine bir yemek kaşığı yoğurt koyup iyice karıştırın. Bu maskeyi uygularken birinden yardım almak daha doğru olacaktır. Sırt üstü uzanın hazırladığınız karışımı yüzünüze bolca tutam tutam koyun. Yarım saat bu şekilde bekledikten sonra ayağa kalkmadan cildinizin üstündeki posanın büyük bir kısmını temizleyin. Daha sonra ılık su ile yıkayıp yüzünüzü kurulayabilirsiniz. Özellikle kuru ciltler muzlu yoğurtlu yüz maskesini kullanarak ciltlerini nemlendirebilir.
 • Yoğurt ve karbonat maskesi, Bir kasenin içerisine bir yemek kaşığı karbonat ve bir kaşık yoğurt koyduktan sonra karıştırın ve bu karışımı vakit kaybetmeden cildinize uygulayın. Bu maskede vakit kaybetmek karbonat ile yoğurdun cildinizde değilde dışarıda kabarmasına neden olur buda etkisini azaltır. Karışım cildinizde 15 dakika kadar durduktan sonra hemen durulayın lekeleri gidermek ve yağlı cildin yağ dengesini düzenlemek için bu yoğurtlu yüz maskesi kullanılabilir.
]]>
Yüz Canlandırıcı Doğal Maskeler https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yuz-canlandirici-dogal-maskeler.html Sat, 01 Dec 2018 04:44:24 +0000 Yüz canlandırıcı doğal maskeler: Yüz canlandırıcı birçok maske özellikle kadınlar tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Bu maskelerin daha çok doğal olması gerekmektedir. Kozmetik ürünlerin tamamen doğal olmadı Yüz canlandırıcı doğal maskeler: Yüz canlandırıcı birçok maske özellikle kadınlar tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Bu maskelerin daha çok doğal olması gerekmektedir. Kozmetik ürünlerin tamamen doğal olmadığı bilindiği için birçok kadın doğal maskelere yönelerek cilt problemlerini gidermeye çalışmaktadır. Ciltte çeşitli nedenlerle oluşan cansızlık ve mat görünüm birçok kadının mutsuz olmasına neden olmaktadır. Ciltte oluşan bu mat görünümü ve cansızlığı gidermek doğru maskeler cilde uygulayarak mümkün olmaktadır. Yüz canlandırıcı doğal maskeler cilde ihtiyaç duyduğu vitaminleri ve mineral değerlerini sağlamaktadır. Yüz canlandırıcı doğal maskeler cilde uygulandığında cildin gerek duyduğu değerler cilt tarafından emilerek cilde canlılık kazandırmaktadır. Yüz canlandırıcı doğal maskeler evde hazırlandığında hem daha maliyetsiz hemde daha etkili olmaktadır. Ciltteki cansız görünümünü yok eden bu maske ciltte yan etkilere neden olmamaktadır. Yüz canlandırıcı doğal maskeler günlük olarak cilde uygulanabilen maskelerdir. Ayrıca hassas bir cilde sahip olanlarda yüz canlandırıcı doğal maskelerden gönül rahatlığı ile ciltlerine uygulayabilir.

Yüz canlandırıcı doğal maskeler için gerekli olan malzemeler:
 • 1 fincan salatalık püresi
 • 2 yemek kaşığı yoğurt
Yüz canlandırıcı doğal maskeler yapılışı ve uygulanışı: Öncelikle salatalığı soyarak rendenin en küçük bölümü ile rendeleyin. Elde edilen iyice ezilmiş görünümünde ki salatalık içine yoğurdu ilave ederek iyice karıştırın. Artık yüz canlandırıcı doğal maske hazır. Cildinizi iyice temizleyip kuruladıktan sonra hazırlanan yüz canlandırıcı maskeyi cildinize sürün. Cilde uygularken maskenin göze temasından kaçınmalısınız. Maske cildin her alanına eşit bir şekilde yayılmalıdır. Cilt maskesini cilde uygularken cilde hafif masajda uygulamanız cildin altındaki kan damarlarının daha hızlı hareket etmesini sağlayacağı için cildin daha canlı olmasında yardım sağlayacaktır. Bu nedenle cilde masaj uygulanması büyük önem taşımaktadır. Yüz canlandırıcı yüz maskesi cilde uygulandıktan sonra yarım saat kadar cilt üzerinde bekletin. Süre dolunca yüzünüzü yıkayarak cildi maskeden arındırın. Yüz canlandırıcı doğal maskeleri düzenli bir şekilde uyguladığınızda cildinizin çok daha canlı göründüğünü ilk uygulamalardan itibaren sizde hissedeceksiniz.
]]>
Yüz Maskesi Evde Nasıl Yapılır https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yuz-maskesi-evde-nasil-yapilir.html Sun, 02 Dec 2018 03:49:37 +0000 Yüz maskesi evde nasıl yapılır; bakımlı olmak aslında zor değil. Evdeki çoğu gıdalar, özellikle meyveler bakım kürleri için çokça tercih edilen malzemeler arasında yer alır. Güzellik merkezlerinde yüksek ücretlerle Yüz maskesi evde nasıl yapılır; bakımlı olmak aslında zor değil. Evdeki çoğu gıdalar, özellikle meyveler bakım kürleri için çokça tercih edilen malzemeler arasında yer alır. Güzellik merkezlerinde yüksek ücretlerle satın alacağınız hizmetlerin en azından büyük bir çoğunluğunu evde kolayca kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Herkesin cildi farklı yapıdadır ve her maske herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir, etkileri kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Yüz bakımında en önemli etken cilt tipidir; maskelerin etkisi cildin yağlı, kuru veya karma olmasına bağlıdır.

Cilt Tiplerine Göre Yüz Maskesi Evde Nasıl Yapılır Örnekleri

Süt Tozu Maskesi

 • Cilt tipi: Tüm cilt tipleri için uygundur.
 • Faydası: Cildi canlandırmak ve ferahlatmak.
 • Hazırlanış şekli: Bir bardağın dörtte birine süt tozu koyun. Üstüne ince hamur kıvamı oluşana kadar su ekleyin. Sonrasında yüzünüze sürün ve kuruyana kadar yüzünüzde bekletin. Kuruduktan sonra ılık suyla yüzünüzü hafif hafif yıkayın.

Elma Sirkesi Maskesi

 • Cilt tipi: Yağlı ve parlak cilt tipleri için uygundur.
 • Faydası: Cildi beslemek ve tonlamayı sağlamak.
 • Hazırlanış şekli: Bir bardak suyun içerine 1 yemek kaşığı kadar elma sirkesi ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra yüzünüze sürün. Fakat bu işlemi yüzünüzü temizledikten sonra gerçekleştirin.

Limon Maskesi

 • Cilt tipi: Kuru ve karma cilt tipleri için uygundur.
 • Faydası: Cildi nemlendirmek ve düzenlemek.
 • Hazırlanış şekli: Bir su bardağının çeyreği kadarını badem veya zeytinyağı ile doldurun. Üstüne bir tane taze limon sıkın. Sonrasında yüzünüze uygulayın. 10 dakika kadar beklettikten sonra silin.

Yoğurt Maskesi

 • Cilt tipi: Yağlı ve karma cilt tipleri için uygundur.
 • Faydası: Cildi yumuşatmak ve temizlemek.
 • Hazırlanış şekli: Küçük bir kase ve içerisine bir yemek kaşığı süzme yoğurt alın. İnce bir tabaka halinde yüzünüze sürün. 20 dakika kadar yüzünüzde bekletin ve sonrasında soğuk su ile yıkayın.

Bal, zencefil ve muz maskesi

 • Cilt tipi: Kuru ve karma cilt tipleri için uygundur.
 • Faydası: Cildi nemlendirmek ve dengelemek.
 • Hazırlanış şekli: Yarım muz, yarım yemek kaşığı zencefil ve iki yemek kaşığı balı karıştırıp püre şekline getirin. Yarım saat süresince yüzünüzde ince bir tabaka halinde bırakın. Sonrasında soğuk su ile yıkayın.

]]>
Yüz Beyazlatıcı Maske https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yuz-beyazlatici-maske.html Sun, 02 Dec 2018 12:47:30 +0000 Yüz beyazlatıcı maske, Yüz beyazlatıcı olarak bilinen ve oldukça etkili sonuçlar veren birçok maske çeşidi bulunmaktadır. Doğal maske çeşitleri de yüz beyazlatma konusunda en az kozmetik maskeler kadar etkilidir. Hem yan etkis Yüz beyazlatıcı maske, Yüz beyazlatıcı olarak bilinen ve oldukça etkili sonuçlar veren birçok maske çeşidi bulunmaktadır. Doğal maske çeşitleri de yüz beyazlatma konusunda en az kozmetik maskeler kadar etkilidir. Hem yan etkisi olmadan hemde cilde hasar vermeden cilt tonunun açılmasına fayda sağlayan birçok doğal maske özellikle kadınlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Yüz beyazlatıcı maske evde hazırlandığında hem çok pratik hemde maliyetsiz bir şekilde istediğiniz sonuçları elde etmenize yardımcı olacaktır. Doğal bir şekilde hazırlanan cilt beyazlatıcı maskeler cildin üzerindeki çok hafif gözle görülemeyecek hafiflikte oluşumları da gidererek cilt tonunun daha çok açılmasına yardımcı olmaktadır. 

Cilt derisi tarafından emilerek cildin beyazlaşmasını sağlayan yüz beyazlatıcı maskelerin ağırlıklı olarak yoğurtla hazırlandığı görülmektedir. Yoğurt yüz beyazlatıcı tüm maske çeşitlerinde ana malzeme olarak kullanılmaktadır. Yoğurt içeriğindeki değerler cilt üzerindeki ağır kahverengi lekelerinde açılarak daha hafif bir leke görünümüne kavuşmasına fayda sağlamaktadır. Renk tonunun ileri ki yaşlarda biraz daha koyu görünmesinin sebebi çoğu zaman çevresel faktörler, sigara kullanımı, çeşitli kozmetiklerin devamlı olarak kullanımı, sivilce ve akne lekeleri, doğum ve hamilelik lekeleri ve daha birçok faktör cilt üzerinde kahverengi bir tabaka oluşturmaktadır. 

Yüz beyazlatıcı maske için gerekli olan malzemeler
 • 1 yemek kaşığı karbonat
 • 2 yemek kaşığı yoğurt
Yüz beyazlatıcı maske hazırlanışı ve uygulanışı

Öncelikle karbonatı alarak üzerine yoğurdu ilave edin ve biraz karıştırın. Yoğurdun köpük yaptığını görmeye başlayacaksınız. Yüz beyazlatıcı maske hazırdır. Bu sırada sizde cildinizi uygun temizleyicilerle iyice temizleyin. Cildinizi iyice yıkayıp duruladıktan sonra kurutun. Artık yüz iyice temizlendikten sonra hazırlanan yüz beyazlatıcı maskeyi göze ve göz çevresine çok yaklaştırmadan sürün. Cildin tüm yüzeyine yüz beyazlatıcı maskeden uygulayın. Maskenin cilde sürüm aşamasında cilde yaklaşık 5 dakika kadar masaj uygulayın. Karbonat ve yoğurdu iyice yüze yedirmek için masaj yaparken cilde tekrar tekrar maskeyi sürün. 5 dakika masaj süresi dolduktan sonra maske üzerine tekrar yoğurt ve karbonat karışımından sürün ve yarım saat cildinizde bekletin. Yoğurt ve karbonata karışımı ciltte kuruyunca ılık suyla iyice yıkayarak cildinizi yüz beyazlatıcı maskeden tamamen arındırın. Yüz beyazlatıcı maskeyi düzenli bir şekilde uyguladığınızda cilt tonunuzun en az 1-2 ton açıldığını göreceksiniz.
]]>
Yüz Maskesi Evde https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yuz-maskesi-evde.html Mon, 03 Dec 2018 07:45:48 +0000 Yüz maskesi evde, kozmetik ürünlere harcanan paralar sebebiyle maddi kayıplar yaşanırken, evde yapılacak uygulamaları ile cildin güzelleşmesi sağlanabilir. Kolay ve basit yöntemler ile uygulanacak maskeler sayesinde cildin güzelle Yüz maskesi evde, kozmetik ürünlere harcanan paralar sebebiyle maddi kayıplar yaşanırken, evde yapılacak uygulamaları ile cildin güzelleşmesi sağlanabilir. Kolay ve basit yöntemler ile uygulanacak maskeler sayesinde cildin güzelleştirilmesi sağlanırken; sıkı ve canlı cilt elde edilmesi sağlanabilir. Özellikle cilt problemi yaşayan kişilerin evde uygulayacağı maskeler sayesinde inanılmaz değişiklikler yaşanır. Cilt tiplerine göre farklı şekilde uygulanan karışımlar ile birlikte cildin ihtiyacı olan vitaminler cilde kazandırılır. Sonbahar ve İlkbahar aylarında kuruyan ciltler sebebiyle problemler oluştuğu bilinirken; yüz maskesi evde uygulanması ile güzel sonuçlar elde edilir. Cildi canlandıracak ve parlaklık kazandıracak yöntemler ile kullanacağınız bazı maddeler sayesinde cildin eski formuna kavuşması sağlanır. Şimdi yüz maskeleri evde nasıl uygulanır bunlardan bahsedelim.

Yüz maskesi evde nasıl yapılır

Salatalık ile yüz maskesi, geçmişten günümüze yapılan en basit yöntemler içerisinde yer alır. Salatalık ile birlikte yapılan yüz maskesi evde uygulanması ile birlikte cildin canlılık kazanması sağlanır. Bir adet salatalığın yıkandıktan sonra rendeden geçirilmesinin ardından içerisine 2 yemek kaşığı yoğurt ve bir tatlı kaşığı bal katılması ile karışım elde edilir. Cildin ılık su ile yıkanmasının ardından yapılan bu maskenin cilde masaj halinde getirilmesinin ardından yarım saat beklenilmesi ile birlikte cildin yıkanması sağlanır. Yapılan uygulamaya haftada iki kere yapılarak; devam edilmesi halinde inanılmaz parlak bir cilt elde edilmesi sağlanırken; cildin bebeksi bir görünüm kazanması sallanır.

Türk Kahvesi ile yüz maskesi, Güzellik ve canlı kazandırılması için cilde uygulanan yöntemlerin ilk sıralarında yer alır. Türk kahvesi yapılarak içilmesinin ardından dibinde kalan telvenin temiz cilde uygulanması sağlanır. 10 dakika bekletilmesi ile yüz maskesi evde gerçekleştirilir. 10 dakika sonra cildinin bol ılık su ile yıkanmasının ardından ciltte değişiklikler gözlenir. Türk kahvesi uygulanmasının günlük yapılması halinde cildin rahatladığı gözlenirken; siyah nokta ve sivilce gibi oluşumların giderildiği fark edilir. Ayrıca Türk kahvesinin telvesinin içerisine bir damla zeytinyağı damlatılması da oldukça fayda sağlar.

Portakal ile yüz maskesi, Portakal kabuğunda bulunan C vitamini sayesinde yüzde bulunan sivilcelerin giderilmesi sağlanır. Bu maske için portakalın kabuğunun soyulduktan sonra rendelenerek iyice ezilmesi gerekir. Daha sonra içerisine bir miktar süt karıştırılarak cilde uygulaması yapıldıktan sonra kuruyana kadar ciltte kalması beklenir. Ardından ılık su ile yıkandıktan sonra maske tamamlanır. Haftada 2 kez uygulanması inanılmaz değişiklikler yaratır.

Maya ile yüz maskesi, Bunun için bir adet yaş maya bulundurulması gerekir. Yaş mayanın bir kaşık su ile karıştırılarak krem haline getirilmesi ile birlikte temiz cilde uygulanması sağlanır. Yüz maskesi evde hazırlanırken su yerine isteğe bağlı süt de kullanılabilir. Yapılan yönteminin temiz cilde uygulanmasının ardından yarım saat bekletilmesi ile inanılmaz değişiklikler yaşanır. Düzenli uygulama yapılması sonrasında ciltteki farklılıklar belirgin hale gelir. Hem cildin kuruluğu giderilirken hem de bebeksi bir görünüm elde edilir.
]]>
Yüz Maskesi Yapımı https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yuz-maskesi-yapimi.html Tue, 04 Dec 2018 04:27:58 +0000 Yüz maskesi yapımı, yüz maskesi cilt sağlığı için gerekli olan rütin bir bakımdır. Cildin sağlıklı ve canlı kalmasını sağlamak için hergün cilt bakımı yapmak gerekmektedir. Cilt bakımı yapılmadığı taktirde cildin c Yüz maskesi yapımı, yüz maskesi cilt sağlığı için gerekli olan rütin bir bakımdır. Cildin sağlıklı ve canlı kalmasını sağlamak için hergün cilt bakımı yapmak gerekmektedir. Cilt bakımı yapılmadığı taktirde cildin canlılığı kaybolabilir. Bazı cilt tiplerinde ise canlılığını kaybeden cilt daha kötü sonuçlar doğurarak sivilceye ve siyah noktaya maruz kalmaktadır. Sivilce ve siyah nokta oluşumundan sonra ise cilt bakımı ve yüz maskeleri daha özenle kullanılmalı ve asla aksatılmamalıdır. Sivilceli ciltlerde cilt bakımının aksatılması sonucunda ciltte çıkan köyü lekeler ve zamanla onların iz bırakması gibi istenmeyen sonuçlar baş göstermektedir. Cildin eski pürüzsüz haline geri kavuşması içinse cilt bakımları işe yaramayacak, lazer gibi yöntemlere başvurmaktan başka çare kalmayacaktır. Bütün bu kötü sonuçlarla karşılaşmamak adına hergün cilt bakımı yapmak şarttır. 

Yüz maskelerinin yapımı ve kullanım koşulları:
 • Türk kahvesi ile yüz maskesi: Türk kahvesi cildi nemlendirici özelliği ile bilinmektedir. Cilde sürülen Türk kahvesi telvesi ile cildin nem ihtiyacı fazlasıyla karşılanır ve herhangi bir nemlendirici kullanımına gerek bırakmaz. Bu yöntem için de tek ihtiyaç duyulan şey bir Türk kahvesi telvesi olacaktır. Türk kahvesi içildikten sonra dibinde kalan telve soğumaya bırakılır ve sogudum tan sonra yüzün her yerine sürülür. 10-15 dk bekledikten sonra ılık su ile yüz yıkanır. 
 • Salatalık ile yüz maskesi: Salatalık gözenekleri temizleye ve cildi gerdiren bir özelliğe sahiptir. Doğal botoks etkisi için kullanılan en bilindik sebzedir. Öncelikle salatalık rendelenir. İsteğe göre içine yoğurt veya bal katılabilir. Yapılan bu karışım yüzde yarım saat bırakılır ve yüz ılık su ile iyice durulanır. 
 • Bal badem yüz maskesi: Bir çorba kaşığı bal ile iki adet iyice dövülmüş badem karıştırılır. Karışımın içerisine birkaç damla limon sıkılır ve tekrar karıştırılır. Yapılan karışım ciltte donacaktır ve donduktan sonra soyularak çıkartılacaktır. 15 dk kadar beklettiğiniz bu yüz maskesi soyularak çıkartıldıktan sonra yüz iyice durulanmalıdır ki artıkları ciltte birikerek gözenekleri tıkamasın. Bu yüz maskesinden sonra cildinizi daha sıkı, yenilenmiş ve yumuşak hissedeceksiniz.
 • Yoğurt ile yüz maskesi: Kırışıklık karşıtı olan yoğurt, kırışıklıklarla mücadele eden herkesin tercih ettiği bir besin maddesidir. Yoğurt hemen hemen her evde bulunmaktadır ve yapılan yüz maskesi ile de en iyi sonuç alınmaktadır. Yüze sürerek 20 dk bekleyerek kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Hergün kullanımında ise bir sakınca bulunmamaktadır. Yoğurt, karbonat ile karıştırıldığında gözenekleri derinlemesine temizleyen ve yüzde bulunan büyük gözenekleri küçülten bir besindir. Bir tatlı kaşığı yoğurt ile bir tatlı kaşığı karbonat sivilcesiz bölgelere sürülür. 20 dk sonra da durulanır. Haftada 3 kez uygulanan bu karışım ile gözeneklerinizin azaldığını göreceksiniz.
 • Tarçın ve limon ile yüz maskesi: Sivilce ve siyah noktalarla savaşan limon, tarçın ile birleştiğinde cilt problemlerine daha hızlı etki etmektedir. Bir tatlı kaşığı tarçın ile bir çay kaşığı limon suyu karıştırılarak yüze sürülür. Ancak bu karışımın tüm cilde uygulanmaktan çok sivilce ve siyah nokta olan bölgelere sürülmesi tavsiye edilir. Sürüldüğü anda ciltte yamalar ve kızarmalar yaşanacaktır. Bu, yüzde bulunan bakterilerin yok olduğuna işarettir. Ciltte 15 dk bekletilen karışım ılık su ile temizlenir. Haftada 2 kere uygulanması önerilir. Yüz maskesi yapımında problemli cilde sahip olan bireylerin en çok tercih ettiği karışım olmasını da göz önünde bulundurmak gerekir.
]]>
Yüz Maskesi Nasıl Yapılır https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yuz-maskesi-nasil-yapilir.html Tue, 04 Dec 2018 14:24:10 +0000 Yüz maskesi nasıl yapılır, Her kadın güzellik salonuna yılda milyarlarca para döküyordur. Bu duruma bir son verip sizde evde kendi güzellik maskelerinizi yaparak paranızın cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz. Yüz maskeleri c Yüz maskesi nasıl yapılır, Her kadın güzellik salonuna yılda milyarlarca para döküyordur. Bu duruma bir son verip sizde evde kendi güzellik maskelerinizi yaparak paranızın cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz. Yüz maskeleri cilt bakımı için en önemli çözümlerden birisidir.  Yüz maskeleri cildin nem ve yağ dengesini sağlar. Yüz maskesi nasıl yapılır sorusuna bu makale de birçok cevap bulacaksınız. Günlük hayatın telaşesi, verdiği yorgunluk, stres, maddi ve manevi sıkıntılar yüzünüzde kırışıklıklara, sivilcelere sebebiyet veren durumlardır. Bazen bu durumlar lekelenme ve solukluk gibi sorunlarda yaratabilir. Şimdi size evinizde deneyebileceğiniz birkaç maske tarifi vereceğiz.

 Yüz Maskesi Nasıl Yapılır

Elma Maskesi
Malzemeler: Bir adet elma, bir tatlı kaşığı zeytinyağı, iki tatlı kaşığı limon suyu.
Hazırlanışı: Kabuklarıyla birlikte bir elma rendelenir ve bir yemek kaşığı kadarı kase içine alınır. İki tatlı kaşığı limon suyu ile birlikte bir tatlı kaşığı zeytinyağı da kase içine ilave edilir. Güzelce karıştırılır. Rendelenmiş elmalar, parmaklara alınır ve yüze güzelce yedirilir, istenirse boyun ve çene altı bölgelere de bu işlem uygulanabilir. Her gün bir defa yüze sürülüp 10 dakika bekletilir. Ve Bol su ile yıkanarak kurulanır. Ardından nemlendirici krem ile yüzünüzü nemlendiriniz.

Kahve Maskesi
Malzemeler: İçilmiş ve telvesi bırakılmış türk kahvesi.
Hazırlanışı: Türk kahvenizi içtikten sonra dibinde kalan telvesini soğumaya bırakarak bekletiniz. Soğuyan bu telveyi yüzünüze sürün ve 15-20 dakika kadar bekletiniz. Soğuk su ile bolca yıkayınız. İşlem bittikten sonra yüzünüze nemlendirici sürmenize gerek kalmayacaktır. Çünkü türk kahvesi cildinize gerekli nemi sağlayacaktır.

Salatalık Maskesi
Malzemeler: Orta boy bir adet salatalık.
Hazırlanışı: Salatalığın cildinize sağladığı faydadan hepimiz haberdarızdır. Bir adet salatalığı soyunuz ve macun kıvamına gelene kadar eziniz. Yüzünüze iyice yedirerek sürünüz. Biraz beklettikten sonra bol su ile yıkayınız. Cildinize mükemmel derecede parlaklık ve güzellik katacaktır.

Bal Maskesi
Malzemeler: Üç yemek kaşığı bal, bir adet yumurta, bir yemek kaşığı limon suyu.
Hazırlanışı: Bal ve yumurtanın verdiği mucizevi güzellik sırları bu tarif ile sizleri de etkisi altına alacaktır. Bir yumurtanın beyazını bir kaseye ayırın ve içine üç yemek kaşığı bal ilave ediniz. İkisini güzelce karıştırınız. Son olarak da içine bir yemek kaşığı limon ilave ederek tekrar karıştırın. Parmaklarınıza alarak güzelce yüzünüze yedirerek sürünüz. 20 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Bol su ile birlikte yıkayın.
 
Şeker ve Zeytinyağı Maskesi
Malzemeler: Bir yemek kaşığı şeker, bir tatlı kaşığı zeytinyağı.
Hazırlanışı: Zeytinyağı ve şeker kase içinde karıştırılır. Parmaklarınızla yüzünüze yediriniz ve biraz beklettikten sonra bol su ile yıkayınız.
]]>
Evde Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/evde-yuz-maskesi.html Tue, 04 Dec 2018 15:29:29 +0000 Evde Yüz Maskesi, temiz, parlak ve sağlıklı bir cilt dış görünüşünüzün en önemli parçasıdır. Çünkü yüz vücudun en önemli organlarındandır. Yüzümüzü iyi hissettiğimiz sürece kendimizi de iyi hissede Evde Yüz Maskesi, temiz, parlak ve sağlıklı bir cilt dış görünüşünüzün en önemli parçasıdır. Çünkü yüz vücudun en önemli organlarındandır. Yüzümüzü iyi hissettiğimiz sürece kendimizi de iyi hissederiz.  Sağlıklı bir cilt tabakası pozitif ve kendine güvenen bir etki yaratır. Yüz kendi koruyucu bariyerini oluşturarak, sağlığını oluşturabilmek için bir takım bakımlara ihtiyaç duyar. Yüze gerekli bakım yapılmadığında cilt dokusunu yenileyemez ve sağlıklı görünümünü kaybeder. Kadınların yüz bakımında en fazla yanıldıkları nokta iyi bir cilt bakımının pahalı ve kaliteli ürünlerle olabileceğini düşünmeleridir. Oysa ki evde yüz maskesi hazırlanarak temizlik, nemlendirme, arındırma, canlandırma özelliklerinin tamamı yüze ekonomik olarak kazandırılabilir. Önemli olan gerekli yüz bakımlarını düzenli ve aksatmadan yaparak yüz bakımını günlük bir rutin haline getirmektir. Yüz cildi ilgi ister, bakım ister ve her şeyden önemlisi temizlik ister. Çünkü hava kirliliği stres ve bakımsızlık yüzün yıpranmasına, erken yaşlanmasına ve zarar görmesine neden olmaktadır. Bu bakımları evde yüz maskesi hazırlayarak ekonomik ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.   

Evde yüz maskesi nedir, nasıl hazırlanır, ne işe yarar

Evde yüz maskesi, cildi temizleyen, gözenekleri açan ve cildin oksijen almasını sağlayan bir maskedir. Yalnız unutulmaması ve dikkat edilmesi gereken nokta evde yüz maskesi hazırlasanız bile her maskenin sizin yüzünüze uygun olup olmadığından geçer. Çünkü her cilt tipi farklıdır. Evde hazırladığınız her yüz maskesini kullanabileceğiniz anlamına gelmez. Her cildin temel özellikleri ve yapısı farklı olduğu için evde yüz maskesi hazırladığınızda yüzünüze uygun olanı yapmalısınız. 

Evde yüz maskesi cildin ihtiyacı olan içeriğe göre hazırlanırsa çok daha etkili olacaktır. Cildinizi gözlemleyerek yüzünüzün neye ihtiyacı olduğunu belirleyin. Evde hazırlanan bazı yüz maskeleri cildin temizlik ihtiyacı karşılarken, bazıları yoğun bakım yapma özelliğine, bazıları da hem koruma hem de nemlendirme özelliğine sahiptir. Evde yüz maskesi olarak hazırlayabileceğiniz ve farklı amaçlarda kullanabileceğiniz bazı maskelere birlikte göz atalım.

Cilt temizliği için evde yüz maskesi nasıl hazırlanır

Temizliği ihmal edilmiş bir cilt zaman içinde gözenekleri kapanarak  mat ve problemli bir cilt haline gelir. Evde yüz maskesi hazırlayarak parıldayan bir cilde kısa zaman içinde kavuşabilirsiniz.

1 adet limon suyu, 3 yemek kaşığı yoğurt, ve 1 yemek kaşığı mısır nişastası karışım hale getirilerek cilde peeling şeklinde uygulanır. Bu maske yağlı ciltlerde akne sivilce ve siyah noktaları giderirken kuru ciltler içinde cilt tabakası üzerindeki kuru ve pullanmış kabuk görüntüsünü gidererek cildi doğal şekilde temizleyen evde yüz maskelerinden biridir.

Cilt nemlendirme için evde yüz maskesi nasıl hazırlanır

Cildin gençliğini koruması ve ışıldaması tamamen yeterli derece de nemlendirilmesi ile alakalıdır. Evde yüz maskesi nemlendirme etkisi için hazırlandığında yaşlanma belirtilerine karşı ciltte direnç sağlar ve düzenli kullanımla ciltte oluşan ince çizgileri önlemeye yardımcı olur.

2 yemek kaşığı süt, 1 yumurta sarısı, 3-4 damla kayısı yağı, ve 1 tatlı kaşığı avokadoyu karıştırılarak cilde ince bir tabaka şeklinde sürülür. Ve 15-20 dakika kadar etki etmesi beklenir. Daha sonra ılık su ile durulanır. Bu nemlendirici maskeyi haftada 1 kez mutlaka uygulayın. Düzenli kullanımla nemlendirici etkisini ilk kullanımdan itibaren hissedersiniz.

Cilt lekelenmeleri için evde yüz maskesi nasıl hazırlanır

Cilt lekeleri ciltteki net görüntüyü yok ederek dengesiz bir cilt görünümüne neden olur. Evde yüz maskesi olarak hazırlanan leke giderici cildi hem arındırma hem de lekeleri yok etme özelliğine sahiptir. Lekeler için hazırladığınız bu maskeyi haftada 2 defa kullanabilirsini]]> Doğal Yüz Temizleme Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/dogal-yuz-temizleme-maskesi.html Wed, 05 Dec 2018 08:30:30 +0000 Doğal yüz temizleme maskesi, yüz temizliği yüzü her gün aşındırıcı kimyasal maddeler ile yıkayarak sağlanmaz. Aksine bu şekilde yapılan bir yüz temizliği cildi tahriş edip yıpratmaktan başka h Doğal yüz temizleme maskesi, yüz temizliği yüzü her gün aşındırıcı kimyasal maddeler ile yıkayarak sağlanmaz. Aksine bu şekilde yapılan bir yüz temizliği cildi tahriş edip yıpratmaktan başka hiç bir işe yaramaz. Etkili bir yüz temizliği, sadece cildin dış yüzeyini temizleyerek yapılmamalıdır. Gözeneklerin açılmasının yanı sıra cildin alt tabakasına da etki edecek bir temizleme işlemi uygulanmalıdır. Ciltteki ölü tabakaları temizlerken epidermise zarar vermeden cildi arındırmak gerekir. Evde hazırlayacağınız doğal yüz temizleme maskesi cildin tüm temizlik ihtiyacını karşılayarak, cilde doğal bir ışıltı katar. Tabi ki doğal yüz temizleme maskesini cildinize uygulamadan önce bir süre buhar banyosu yaparak gözeneklerin iyice açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız maskenin etkisini cildinizde daha derinlemesine hissedebilirsiniz.

Doğal yüz temizleme maskesi nasıl yapılır

Yüz cildinde temizliğe en fazla ihtiyaç duyan bölgeler, burun kenarları, çene ve alın bölgeleridir. Bu bölgeler daha kıvrımlı yapıya sahip olduğundan kirve tozlar bu bölgelere daha kolay yerleşir. Dikkat ettiyseniz bu bölgelerde gözenekler de daha büyüktür. Ve kiri daha kolay tutma özelliğine sahiptir. Hava kirliliği ve çevresel faktörler, siyah noktalar cildin gözeneklerini tıkayarak hava almasını engeller. Yüzdeki kirli tabaka zaman içinde cildin kurumasına ve esnekliğini kaybetmesine neden olur. Bundan dolayı iyi bir doğal yüz temizleme maskesi ile cildin canlanmasını sağlayarak kırışıklıkların oluşumunu engelleyebilirsiniz. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz yüz temizleme maskesine birlikte göz atalım.

Doğal yüz temizleme maskesi için gerekenler;

 • 1 adet yumurta akı
 • 2 tatlı kaşığı mısır unu
 • 1 tatlı kaşığı bal

Evde kolaylıkla temin edebileceğiniz bu malzemeler ile cildinizi tahriş etmeden derinlemesine temizleyebilirsiniz. Bu doğal yüz temizleme maskesi mısır unu içeriği ile ciltteki ölü tabakayı aşındırmadan temizler, yumurta akı temizlenen cilt gözeneklerini sıkıştırırken, bal ise çılan gözeneklere nemlendirme etkisi sağlar.

Doğal yüz temizleme maskesi haftada bir kullanabileceğiniz bir maske olup, cildinizde 15 dakika tuttuktan sonra bol su ile durulamanız yeterli olacaktır. Bu şekilde yapılan temizleme işleminden sonra mutlaka uygun bir nemlendirici ile nemlendirmeniz gerekir.

]]>
Sivilce İçin Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/sivilce-icin-yuz-maskesi.html Thu, 06 Dec 2018 04:03:22 +0000 Sivilce İçin Yüz Maskesi, Sivilceler ne yazık ki hepimizin nefret ettiği ve bir o kadar da tiksinti duyduğu ve vücudun yüz başta olmak üzere her yerini istila eden mikrobik bir durumdur. Özellikle bu durumun başında ergenlik, yan Sivilce İçin Yüz Maskesi, Sivilceler ne yazık ki hepimizin nefret ettiği ve bir o kadar da tiksinti duyduğu ve vücudun yüz başta olmak üzere her yerini istila eden mikrobik bir durumdur. Özellikle bu durumun başında ergenlik, yanlış beslenme, stres ve cildin yağ oranının fazla olması yatmaktadır. Peki sivilce nasıl geçer var mıdır bildiğiniz bir sivilce için yüz maskesi derseniz işte bu yazı tam sizin aradığınızın yanıtı niteliğindedir. Keyifli okumalar dilerim hemen aşağıdaki yazıya geçiniz lütfen. 

Sivilce İçin Yüz Maskesi: 

Ben sizlere birkaç maske önereceğim elinizdeki malzemelere ve keyfinize göre istediğinizi uygulayın. 

Limon ve Bal Maskesi: Bir adet limonu ve bir tatlı kaşığı balı iyice karıştırın ve özdeş tirin. Elbette bal biraz sak saklı bir yapısı olması dolayısıyla tam özdeşleşme yakalayamayabiliriz. Bu nedenle ayrı ayrı da uygulayabilirsiniz. Bu karışımı masaj yaparak ve fazla bastırmadan yüzünüze uygulayın. Uygulama esnasında balın yapışkanlı yapısından dolayı biraz canımız yanabilir buna önceden hazırlıklı olmalısınız. Uygulama bittikten sonra biraz bekleyin ve ılık su ile yüzünüzü arındırın. Sonrasında cildinize sadece nemlendirici uygulamalısınız. Farklı hiç bir şey kullanmayınız. 

Yoğurt ve Limon Maskesi: Yoğurt protein değerinin yüksek olması açısından vücudumuza olduğu kadar cilt sağlığına da son derece fayda sağlamaktadır. Yoğurt ve limonu bir kaseye uygulayacağınız miktarda koyun ve karıştırın. Ardından bu karışımı yüzünüze uygulayın ve başınız tavana bakacak şekilde bekleyin. Başınızın altına bir havlu koyarak akan yoğurdun etrafa bulaşmasını engelleyebilirsiniz. Yüzünüz yanmaya başlarsa 5-10 dakika içinde eğer bir reaksiyon göstermez ise 20 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Yoğurt ve limon maskesi sayesinde ise, ciltte bulunan yağlanma oranı azalır ve deri yüzeyinde bulunan kir, duman ve makyaj kalıntılarının doldurmuş olduğu gözeneklerdeki tıkanıklıklar açılır. Nefes alan cilt ise daha temiz ve dolayısıyla sivilcelerden arınmış olur. 

Kil Maskesi: Sürekli sivilcelerin oluştuğu bir cildiniz varsa bir müdahale etmek gerekecektir. Bu müdahalelerden birisi de kil maskesidir. İster kili kuru kum şeklinde isterse çamurumsu bir yapıda alabilirsiniz. Ben hazır çamur kili tercih ediyorum. Cildinize uygulayın ve bekleyin. Biraz kalın bir tabaka olmasının bir sakıncası yoktur. Daha iyi temizleme sağlayacaktır. Fakat gerçekten sonuç almak istiyorsanız kil iyice kuruyan kadar muhakkak beklemeniz gerekmektedir. 

Sivilceler için benim önerilerim bunlar elbette sadece  maske yeterli değildir. Sivilce için yüz maskesi kullanımının yanı sıra bol miktarda su tüketin, spor yapın, ve stresten uzak kalmaya çalışın. Beslenmenizde yağlı ve asitli gıdalardan kaçının.
]]>
Evde Doğal Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/evde-dogal-yuz-maskesi.html Thu, 06 Dec 2018 22:18:48 +0000 Evde Doğal Yüz Maskesi, Bayanların en çok dertlendiği konulardan biride ciltlerindeki herhangi bir problemdir. Birçok kişi sivilce, siyah nokta, kırışıklık ve cildin cansız görünmesi konusunda şikayetçidir. Bu yüzden ba Evde Doğal Yüz Maskesi, Bayanların en çok dertlendiği konulardan biride ciltlerindeki herhangi bir problemdir. Birçok kişi sivilce, siyah nokta, kırışıklık ve cildin cansız görünmesi konusunda şikayetçidir. Bu yüzden bayanlar güzellik merkezlerine giderek yüksek fiyatlarda cilt bakımı yaptırarak aslında hem bütçelerine zarar veriyorlar hem de doğal olmayan ürünleri yüzlerinde kullanarak ciltlerine zarar veriyorlar. Bazı kişilerde kozmetikçilere giderek kimyasal maddeler içeren maskelere markasına aldanarak para veriyorlar. O kullandıkları maskeler aslında cilde o kadar zarar veriyor ki cildin cansız görünmesine, cilt ile uyumlu olmayan maskeler kullanıldığında ciltte kızarıklığa ve tahrişe sebep oluyor. Ama evde kendinizin yapacağı maskeler doğal olacağı için cildiniz için birçok faydası olacaktır. Maskeleri cildinize uygun almadığınız takdirde bazı problemlerle karşılaşıyorsunuz. Ama evde hazırlayacağınız maskelerde kızarıklığa yada tahrişe sebep olacak problemler yaşamayacaksınız. Evde bulunan birçok yiyeceklerle ve meyvelerle hazırlayacağınız bu yüz maskeleri sayesinde hem cildiniz kimyasal maddeler içeren ürünlere maruz kalmayacak hemde bütçenize zarar vermeyecektir.

Evde Doğal Yüz Maskesi Nasıl Yapılır

Evde doğal yüz maskesi için tüm malzemelerin bir kabın içerisinde karıştırılarak yüe sürülmesi, ardından ılık su ile temiLenmesi yeterlidir. 

Muz maskesi, cildi güçlendirmek, canlılık katmak ve nemlendirmek için yardımcı olur. Hazırlanışı şu şekildedir.
 • 1 tane püre halinde muz
 • 2 yemek kaşığı yoğurt 
 • 1 tatlı kaşığı bal
Elma sirkesi maskesi, ciltte canlılığı korumaya, parlaklığı sağlamaya ve cildi beslemeye yardımcı olmaktadır.
 • 1 bardak su
 • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
 • Taze sıkılmış limon suyu
Limon maskesi, cildi nemlendirmek, ciltteki nem oranını dengelemek, cilde parlaklık ve canlılık katmaya yardımcı olur.
 • Yarım çay bardağı zeytinyağı
 • 1 adet taze sıkılmış limon
 • 1 tatlı kaşığı bal
]]>
Yüz Maskesi Erkek https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yuz-maskesi-erkek.html Thu, 06 Dec 2018 22:38:59 +0000 Yüz maskesi erkek, cilt sağlığı için gerekli bakım ürünü olarak nitelendirilen çeşitli maskelerin erkeklerde göze hitap eden bölge olan yüz kısmına kullanımıyla birlikte istenilen gözenek içlerindeki kir ve yağdan kurtulm Yüz maskesi erkek, cilt sağlığı için gerekli bakım ürünü olarak nitelendirilen çeşitli maskelerin erkeklerde göze hitap eden bölge olan yüz kısmına kullanımıyla birlikte istenilen gözenek içlerindeki kir ve yağdan kurtulmak mümkündür. Bu hususta birtakım kozmetik ürünlerinin kullanımı cilt yapısına uygun olmayabilir. Ayrıca kozmetik alanındaki maskelerin kimyasal katkı maddesi içerdiği için yarardan ziyade zarara sebebiyet verdiği de bir gerçektir. Yüz maskesi erkek denilince cinsiyet ayrımı yapmaksızın her insanın cilt bakımına ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Vücudun sürekli açık olan organları arasında yer alan yüz organı olumsuz hava koşullarına maruz kalarak kir birikimini deri yüzeyinde barındırmaktadır. 

Erkek için kil maskesi

Erkeklerinde rahatlıkla kullanabileceği ürünlersen olan kil doğru bir metotla yüze uygulandığında cilt dokusuna işlemiş tozu yok eder. Doğadan gelen mucizevi bir kaynak olan kil maskesi yüz kısmına haftada bir defa uygulanabilir. Bu maske kil ve birkaç damla suyun birleştirilmesiyle elde edilir ve göz çevresi hariç olmak üzere tüm yüz alanına sürülerek yaklaşık yirmi dakika bekletilir. Kuruyan maske su eşliğinde cilde masaj yaparcasına parmak uçlarıyla çıkarılarak parlak ve temiz bir yüz elde edilir.

Erkek için limonlu bal maskesi

Organik besin maddelerinden olan limonun içeriğindeki kir ve yağ arındırıcı madde ile birlikte vitamin ve mineral yönünden zengin olan bal karışımıyla elde edilen maskenin erkeklerin yüz kısmına uygulama yapması bu alandaki kıl köklerinin sağlıklı bir şekilde beslenmesini ve cildin kirden arınmasını sağlar. Bu hususta bir tatlı kaşığı bal içerisine  birkaç damla limonun sıkılıp yüze sürülmesi yeterlidir. Bekleme süresi yarım saat ile sınırlı kalmalıdır. Cildin nem dengesini koruyan limonlu bal maskesi haftalık olarak tekrarlanmalıdır.

erkek için salatalık maskesi

Doku hücresinin yenilenmesine kaynaklık eden salatalık hem kolaylıkla temin edilebilen hem de ekonomik yönden pahalı olmayan bir üründür. Erkeklerin yüz bölgelerinde oluşan akne yapılarının önüne geçişebilmesi için salatalık maskesi ideal bir seçenektir. Evde basit bir teknikle hazırlanabilen bu maske türü üç günde bir olarak cilde uygulanabilir. Salatalık özlü bu yüz maskesi salatalıkların soyulup rendelenerek püre haline getirilmesiyle cilde uygulanır. Deriyi germe etkisi yaratan bu ürün yüzün daha açık bir renk almasını ve yumuşak yapıda olmasını sağlar.

Erkek için yoğurt maskesi

Süt ürünlerinden olan yoğurdun içerdiği zengin besin değerleri erkeklerin yüz maskesi olarak değerlendirebileceği sağlıklı ürünler içerisinde yer almasına kaynaklık etmektedir. Ölü derinin atılmasını sağlayan yoğurt maskesi temiz bir cilde uygulandığı taktirde son derece iyi yönde fayda sağlar. Bunun için 2 yemek kaşığı yoğurdu yüz bölümüne sürüp ortalama yirmi dakika bekletmek yeterlidir. Sıkı bir yüz dokusu sağlayan bu maske saf su ile cilde hasar vermeden yavaş parmak hareketleri ile yıkanmalıdır.

Erkek için yosun maskesi

Denizden gelen doğal maddelerden olan yosun sayesinde son derece pürüzsüz bir cilde kavuşmak mümkündür. Kuru bir cilt dokusuna sahip erkekler yosun maskesi ile yumuşak bir yüz yapısına kavuşabilir. Bunun için yapılması gereken tek şey olumsuz dış çevre kolullarına maruz kalmayan yosunun temin edilmesidir. Öte yandan bir miktar yosunun yüz bölgesindeki cilt yüzeyine ince bir tabaka halinde sürülüp yaklaşık kırk dakika bekletilmesi kısa sürede istenilen parlak, yumuşak ve nemli bir cildin oluşmasını sağlar. Bu maskenin haftada bir kez yüze uygulanması kafi olacaktır.
]]>
Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yuz-maskesi.html Fri, 07 Dec 2018 17:14:37 +0000 Yüz Maskesi; Dış görünüş ve kişisel bakımına önem veren, küçük büyük genç yaşlı insanlar tarafından bir çok sebeple kullanılan bir bakım türüdür. Yüz maskesi bir yüzde oluşan bir çok olumsuzluk için veya baz Yüz Maskesi; Dış görünüş ve kişisel bakımına önem veren, küçük büyük genç yaşlı insanlar tarafından bir çok sebeple kullanılan bir bakım türüdür. Yüz maskesi bir yüzde oluşan bir çok olumsuzluk için veya bazende sadece gereken bakımı uygulamak için kullanılmaktadır. Yüz maskesi sanki sadece belli yaşı aşmış özelikle kadınlar tarafından kullanılan bir bakım yöntemi olarak bilinse de aslında gerçek hiçte öyle değildir.

Yüz maskesi, hemen hemen her yaştan ve her cinsten insanların kullandıkları kolay bakım tekniğidir. Her cinsiyetten, farklı sıkıntılar yaşayan genç, olgun ve yaşlı insanlar, kendi sıkıntılarına göre uyarlanmış yüz maskeleri kullanmaktadırlar. Bu oldukça normal bir durumdur. Tek bir çeşit maskenin her yaş ve her cinse itaat edip iyileştirme göstermesi elbette ki beklenemez. Dıştan onarıcı etkiye sahip olan yüz maskesi de bu nedenle oldukça farklı çeşitlerde bulunmaktadır. Yüz maskeleri iki ana grup altında toplanır. Bunlar hazır olanlar ve evde yapılan doğal olan maskeler şeklindedir. Genellikle hazır maskeler toz yada jel şeklindedir ve paket yada kutuda kullanıma hazır bir şekilde alıcısını bekler. Bunlar genellikle vakit sıkıntısı veya doğal ürün bulmakta zorluk çeken insanlar tarafından tercih edilir. Diğer türlü yüz maskesi şekli ise evde doğal olan ürünlerle kendimiz hazırlayıp uyguladığı maske çeşididir. Evde hazırlananlar genellikle hazır olanlara kıyasla çok daha etkili ve sağlıklıdır. Ayrıca maliyet olarak hazır maskelerden oldukça düşüktür. Sivilce, yoğun yağlılık, sivilce izleri, cilt lekeleri, güneş yanıkları, tahriş, kuruluk, yara izi, renk açma ve kırışıklık gibi bir çok nedenle kullanılan yüz maskesi doğal yollar tercih edildiğinde oldukça kısa sürede sonuçlar vermektedir. Doğal maskeler baz alındığında ise saydığımız bütün sıkıntıların giderilmesinde aşağı yukarı aynı  malzemelerin kullanıldığı görülmektedir. Ancak hazır olan yüz maskeleri seçilirken sıkıntıya göre tercihte bulunulmalıdır.

Doğal yüz bakım maskesi çeşitleri ve malzemeleri
 • Bir çorba kaşığı beyaz kil
 • Yarım orta boy kabak
 • Yarım salatalık
 • Bir tatlı kaşığı bal
 • İki çorba kaşığı yağsız yoğurt
Bütün malzemeler bir kapta ezilerek iyice karıştırılır. Temiz olan cilde uygulanır ve yarım saat beklettikten sonra ılık su ile temizlenir. Bu maske kırışıklık, renk açma, leke giderme, yüzün nem oranını ayarlamak ve yara izlerinin kaybolması için uygulanır. Varsa doğal gül suyu ile işlem sonra tonik uygulayabilirsiniz.
 • Yarım limon suyu
 • İki çorba kaşığı süzme yoğurt
 • İki adet aspirin
 • Bir adet salatalık suyu veya yarım salatalık
 • Bir çorba kaşığı beyaz kil
Bütün malzemeler bir kapta karıştırılır ve temiz cilde uygulanır. On dakika bekletildikten sonra ılık su ile temizlenir. Bu yüz maskesi çeşidi ise özelikle sivilce ve izleri için ve yüzde oluşan aşırı yağlanmayı önleyerek nem oranını dengelemek için kullanılmaktadır. Yine uygulama doğal gül suyu ile tonik uygulamakta etkisini hızlandıracaktır.
 
Yüz maskesi çeşitlerinin en çok bilinen ve uygulanan doğal olanları yukarıda verdiğimiz gibidir. Bunların yanında burada yazılamayacak kadar çok ve uzun  çeşitleri vardır. Yukarıda verilen en kolay uygulanır ve en yaygın olanlarıdır. Üstelik birden fazla etkiye sahiptir. Eğer kısıtlı zaman sorununuz yoksa ve bu sayılan ürünleri kolay elde edebiliyorsanız bu verdiğimiz yüz maskesi çeşitleri ile istediğiniz sonuca ulaşmak mümkündür. Üstelik hazır yüz maskelerine oranla daha hızlı, uygun fiyatlı ve çok daha sağlıklı bir şekilde.

]]>
Yüz Bakım Maskeleri https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yuz-bakim-maskeleri.html Sat, 08 Dec 2018 00:29:25 +0000 Yüz bakım maskeleri, şüphesiz ki kadınların vazgeçilmezleri arasında tarih boyunca hep ön sıralarda olmuştur. Kadının ilgisi arttıkça gelişen alternatif tıpla birlikte birçok kozmetik markası bu ilgiye yönelmiştir. Öncel Yüz bakım maskeleri, şüphesiz ki kadınların vazgeçilmezleri arasında tarih boyunca hep ön sıralarda olmuştur. Kadının ilgisi arttıkça gelişen alternatif tıpla birlikte birçok kozmetik markası bu ilgiye yönelmiştir. Önceleri gün içerisinde yorgun düşen ve yıpranan cildin temizlenip canlandırılmasına yönelik yapılan çalışmalar, günümüzde yaşlılık belirtilerinin dahi azaltıldığı, cildi ciddi şekilde  toparlayan, günlük kullanıma uygun başarılı ürünlere dönüşmüştür. Kil, siyah maske, pembe maske ve birçok markanın çeşitli maskeleri bulunmaktadır.Böylelikle kadınların gönlüne taht kuran yüz bakım maskeleri erkeklerin raflarında da yer almaya başarmıştır.Ayrıca bu dönüşümle birlikte piyasada korsan ürünlerde artmış ve bu ürünler uygun fiyat seçeneklerinden dolayı birçoğumuzun evlerine kadar girmiştir.

Cilt sağlığı için; 
 • Vücudun en hassas ve görünen bölgesi olan yüze uygulanacak ürün iyi seçilmeli, alternatif tıpla artan doğal tariflerde bile iyice araştırılıp öyle uygulanmalıdır. 
 • Yüz bakım maskeleri alınırken fiyatı uygun olduğu için değil, cildinize uygun olduğu için alınmalıdır. Çünkü en ufak ihmalde ciddi reaksiyonlar geçirebilir ve hatta kalıcı hasarlara yol açabilirsiniz. 
 • Ürünün parasından çok kalitesine dikkat ettikten sonra en önemli diğer nokta, içeriğidir. Önce ürünün içeriği incelenmeli, alerjen bir madde olup olmadığı kontrol edilmelidir. 
 • İçeriğindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz yok ise şimdi sıra cilt tipinize uygun ürünü seçmeye geldi. Cilt yapınıza göre kuru cilde sahipseniz kuru ciltler için ya da karma cilde sahipseniz karma ciltler için geliştirilen yüz bakım maskelerini seçmelisiniz. Aynı şekilde yağlı ciltler de kendilerine uygun  ürünü seçmelidir. Aksi takdirde ürün ne kadar kaliteli ve iyi olursa olsun sizde tam tersi bir etki yaratabilir. 
Ayrıca sadece piyasadaki raf ürünlerinde değil, evlerde  doğal hazırlanan yüz bakım maskeleri vardır. Şüphesiz ki cildimizin tamamına özeniriz ancak görünür bölgeler her zaman bir adım daha öndedir. Her ne kadar kozmetik ve dermatoloji üreticileri yüz bakım maskelerinin içeriğine her geçen gün önem gösterse de hâlâ  birçok markanın sırf raf ömrünü  uzatabilmek amacıyla kanserojen maddeleri kullandığını da unutmamalıyız. Bu yüzden her bakım maskesi yüze uygulanmamalı, cildimizin sağlığı  için  cilt dostu ürünler kullanılmalıdır.
]]>
Siyah Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/siyah-yuz-maskesi.html Sat, 08 Dec 2018 07:26:23 +0000 Siyah yüz maskesi, son dönemlerde birçok kozmetik mağazasında, hepsi burada, n11 gibi satış sitelerinde ve neredeyse bütün eczanelerde bulabileceğiniz mucizevi ürün. Birden o kadar yaygınlaştı ki, birçok kozmetik markası, Siyah yüz maskesi, son dönemlerde birçok kozmetik mağazasında, hepsi burada, n11 gibi satış sitelerinde ve neredeyse bütün eczanelerde bulabileceğiniz mucizevi ürün. Birden o kadar yaygınlaştı ki, birçok kozmetik markası, siyah maske adı altında piyasaya çok sayıda ürün  çıkardı. Bu nedenle piyasadaki siyah yüz maskesi kalitesine göre değişkenlik gösterecektir.Yan etkisi bulunmayan, mineral miktarının bol ve doğal kaynaklı olduğu, kullananların çoğunluğunun memnun kaldığı, piyasada çok uygun fiyatlara bulabileceğiniz siyah yüz maskesinden istediğiniz ürünü rahatlıkla alıp deneyebilirsiniz.

Siyah yüz maskesinin çok çabuk yaygınlaşmasının sebepleri:
 • Şüphesiz ki etkisi kadar en büyük sebebi kolay kullanımıdır. Siyah sıvı  olarak üretilen ürün, uygulanacak bölgenin üzerine ince bir tabaka olarak sürülür, her markanın belirtilen bekleme süresi farklı olacağından ürünün üzerinde  yazan süre  kadar bekletilir (Ortalama bu süre, yarım saattir) ve tek parça olarak soyulur. Bu işlem sırasında  cilt üzerinde bulunan siyah noktalar maskeyle birlikte çıkacaktır. Çıkmayanlar ise, cımbız yardımı  ile kolaylıkla çıkmaktadır.
 • Sadece yüz çevresi değil dekolte bölümüne de gönül  rahatlığıyla uygulayabileceğiniz siyah yüz maskesinin, uygulama sonrasında yaşattığı ipeksi ve yumuşacık hissine bayılacak ve etkisini çok çabuk hissedeceksiniz.
 •  Ayrıca, maskeye siyah rengini veren tamamen doğal özütler, uzun yıllar toprağın altında kalan polifenoller ile cilt sağlığı ve güzelliğine tamamen dosttur.
 • Her cilt tipine ve günlük kullanıma uygundur
Birçoğumuzun evinde raflarda kendine yer edinen bu ürünün yararları:
 • Sivilce ve siyah noktaları temizlediği gibi düzenli kullanımda oluşumunu da azaltır.
 • Cildin toparlanmasını ve daha genç görünmesini sağlar.
 • Cildi ölü hücrelerden temizlediği için sıkılaşmasına yardımcı olur.
 • Nem dengesini sağlar.
 • İçeriğindeki doğal polifenoller, uzun yıllar  toprak altında birçok minerali içerisinde  barındırdığı  için cilt dostudur.
 • Ciltte yarattığı gerginlik etkisiyle kırışıklıkların toparlanmasını sağlar.
Black Mask jeunesse,Naturface, Ostwint, Beauty Face gibi birçok markanın,  daha genç ve sağlıklı  bir cilt görünümüne  sahip olabilmek için ürettiği, dermatolojik olarak zararı olmayan, fazla paralar dökmeye gerek olmadığını  kanıtlayan siyah yüz maskesini her yaşta kullanabilirsiniz.
]]>
Yüz Sıkılaştırıcı Maske https://www.yuzmaskesi.gen.tr/yuz-sikilastirici-maske.html Sat, 08 Dec 2018 21:20:54 +0000 Yüz Sıkılaştırıcı Maske, Yaş ilerledikçe yaşın etkisi ile yüzde kırışıklık ve sarkmalar meydana gelmeye başlar. Yaş ilerledikçe hücrelerin de sürekli olarak günden güne öldüğü için hücre yenilenmesi gerçekle Yüz Sıkılaştırıcı Maske, Yaş ilerledikçe yaşın etkisi ile yüzde kırışıklık ve sarkmalar meydana gelmeye başlar. Yaş ilerledikçe hücrelerin de sürekli olarak günden güne öldüğü için hücre yenilenmesi gerçekleşmez. Bu nedenle cildin gözenekleri iyice açılmaya başlayarak çirkin bir hal alır. Bu durumda en sağlıklı yüz bakımı yüz sıkılaştırıcı maskeleridir. Yüz sıkılaştırıcı maskeleri cildin altında derinin nefes almasını sağlayarak gözeneklerin temizlenmesini ve sıkılaşmasını sağlayarak, ciltteki sarkmaların toparlanmasını sağlar. Piyasada yüz sıkılaştırıcı bir çok maske bulabilmeniz mümkündür. Ancak evde daha doğal ve sağlıklı bitkisel yüz sıkılaştırıcı maskeler hazırlayarak cildinizi sıkılaştırabilirsiniz. Unutmayın ki cildiniz en değerli elbisenizdir. Cildin günlük bakımını sağlamak daha uzun süre nefes almasını sağlar. 

Yüz Sıkılaştırmak İçin Kil Maskesi

Yüz sıkılaştırıcı maske için cilt tipleri oldukça önemlidir. Özellikle yağlı olan ciltlerde kir ve siyah nokta gibi akneler oldukça fazladır. Bu nedenle yağlı olan ciltlerde yüz sıkılaştırmak oldukça zordur. Bunun için ilk öncelikle gözeneklerde ki akneler ve sivilcelerden cilt arındırılmalıdır. Kil maskesi cilt altında gözeneklerin açılmasını sağlayarak derinlemesine temizlik sağlar. Daha sonra kil maskesi su ile yıkandıktan sonra cilt sıkılaşmaya başlar. Mucizevi bir yüz sıkılaştırıcı maske olan kil maskesi ile yüz sıkılaşarak doğal bir güzelliğe sahip olursunuz. Yüz sıkılaştırıcı maskede uygulama aynı olsa da her cilt tipine göre farklı bir kil maskesi bulunmaktadır. Cildiniz eğer yağlı ise bunun için, yeşil kil maskesi kullanmanız gerekir. Cildiniz eğer az yağlı veya karma bir cilt tipine sahip ise bunun için beyaz kil maskesi kullanabilirsiniz. Kuru cilt tipleri için en ideal kil maskesi ise, pembe kil maskesidir. Cildi kurutmadan gözenekleri sıkılaştırır ve cildin doğal nem dengesini korur. 

Yüz Sıkılaştırıcı Maske Hazırlanışı: 

Öncelikle bir bardak içine bir yemek kaşığı kil maskesi dökün. Ardından bir kaç damla kayısı yağı özü damlatın. Daha sonra bir tahta çubuk ile karıştırarak yavaş yavaş maden suyunu dökün ve bir macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Kıvamı cıvık olursa üzerine biraz daha kil ekleyebilirsiniz veya kil maskesi katı olursa maden suyu ile macun kıvamına gelene kadar açın. Daha sonra cildinizi günlük yüz temizleme sabunu veya yüz temizleme jeli ile iyice yıkayarak kurulayın. Hemen ardından yüz sıkılaştırıcı maskeyi yani kil maskesini yüzünüze sürün. Kil maskesi yüzünüzde kuruyana kadar bekleyin. Kil maskesi kuruduktan sonra suya vurmadan önce elinizle ovalayarak kil maskesini çıkarın. Elinizle ovalarken kum gibi dökülmeye başlayacaktır. Böylelikle gözeneklerde sıkışmış olan yağı kiri söker atar ve tertemiz bir cilde kavuşturur. Daha sonra su ile yüzünüzü yıkayın. Ardından yüz toniğinizi ve yüz nemlendirici kreminizi sürerek günlük cilt bakımınızı tamamlayın. Kil maskesini haftada iki kere cildinize uygulamanız daha uygundur. Beyaz kil ve pembe kili de aynı yöntem ile karma cilt tipleri uygulayabilirler. 
]]>
Pakface Yüz Maskesi https://www.yuzmaskesi.gen.tr/pakface-yuz-maskesi.html Sun, 09 Dec 2018 10:09:02 +0000 Pakface Yüz Maskesi: tek kullanım için paketlenmiş ayrıca her cilt tipine göre ayrı olarak üretilmiş, evlerde bir miktar su karıştırarak kolay bir şekilde uygulanabilecek, tam olarak doğal içeriklere sahip bir maskedir. Pa Pakface Yüz Maskesi: tek kullanım için paketlenmiş ayrıca her cilt tipine göre ayrı olarak üretilmiş, evlerde bir miktar su karıştırarak kolay bir şekilde uygulanabilecek, tam olarak doğal içeriklere sahip bir maskedir. Pakface yüz maskesi içeriğinin çoğunluğunu kil oluşturur. 

Pakface Yüz Maskesi Çeşitleri:  Pakface markasının her tür cilt özelliğine uygun olan yüz maskesi ürünleri vardır. Bunlar;

 • Karma bir cilt yapısı için ısırgan ya da yosun özlü içerik
 • Normal bir cilt yapısında papatya ya da lavanta özlü içerik
 • Hassas bir cilt yapısı içinde defne özlü içerik barındıran çeşitleri vardır.
Tüm aktar ve parfümeri satan yerlerde bu yüz maskesi bulunabilmektedir.  Paket fiyatları benzerlerine göre daha uygun ve ucuz fiyatlarda bulmak mümkündür, hatta tek kullanımlık paketleri cildinizin özelliğine göre ikiye bölerek 2 defa da kullanılabilir.

Bu maske haftada 1-2 defa kullanılır. Peeling için ideal bir ürün olup, ciltte bulunan tüm siyah noktaları temizlemekte ve cilt tonunu da bir miktar açmaktadır. düzenli olarak kullanıldığı zaman sivilcelerin azalmasına da katkı sağlamaktadır.

Pakface Kil Maskesi: Kil maskesinin faydaları, Kil doğal bir madde olarak, cildin yağdan temizlemesine yardım eder.  Ciltte parlama varsa ya da aşırı sivilce oluşumuna yatkınlığı varsa kil maskesi kurtarıcı olabilmektedir. Ciltte yağlanmayı önleyici ve dengeleyici etkisi olduğundan antiagent özelliği de vardır. Bu kil özlü maske cilt üzerindeki ter gözeneklerinin tıkanmasını ve ciltte yağ yoğunluğu nedeniyle sarkmasını da önler.

Pakface Yüz Maskesi Kullanımı: bu maskenin daha etkin olması için uygulama öncesi cilt temizlenir. Maske malzemelerinin paketi açılarak bir kap içine boşaltıp, bir yemek kaşığı suyla bir dakika süre ile iyice karıştırın. Hazırlanan bu maskeyi yüzünüzü kapatacak biçimde sürüp, yaklaşık olarak 20 dakika boyunca bekleyip, sonra ılık suyla yıkayın. Bu bekleme süresi boyunca yüz kaslarını oynatmayın. 

]]>